Zdjęcia: materiały WSPiA
Reklama

Koordynacja działań w punktach recepcyjnych, szkolenie i organizacja pracy wolontariuszy, którzy na granicy pomagają uchodźcom z Ukrainy – to główne zadania Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie. 

Centrum od wtorku (8 marca) działa w Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14. – PCK z Rzeszowa będzie koordynować pracę wszystkich wolontariuszy, którzy udzielają pomocy uchodźcom wojennym w 9 punktach recepcyjnych na granicy polsko-ukraińskiej – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Centrum Wolontariatu PCK działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. – Dzięki działalności Centrum Wolontariatu polska pomoc humanitarna ma być w jak największym stopniu dostosowana do aktualnych potrzeb ludzi przekraczających granice – twierdzą przedstawiciele rzeszowskiej uczelni.

Dodatkowo, w centrum szkolone są osoby, które chcą być wolontariuszami i pomagać uchodźcom z rejonów objętych wojną na Ukrainie. W pomieszczeniach WSPiA będą także przyjmowani goście PCK, m.in. przedstawiciele organizacji humanitarnych z całego świata, lekarze z innych krajów oraz darczyńcy. 

Otwarcie Centrum Wolontariatu PCK w siedzibie WSPiA stało się też pretekstem do nawiązania ścisłej współpracy organizacji z uczelnią. PCK cały czas poszukuje wolontariuszy, którzy w najbliższych dniach i miesiącach będą pomagać uchodźcom. WSPiA będzie kierowała swoich studentów do wolontariatu.

Studenci WSPiA od początku konfliktu na Ukrainie pomagają uciekinierom z Ukrainy – na dworcach PKP w Przemyślu i Rzeszowie. Zbierają też dary dla uchodźców. Wsparli także jednego ze swoich kolegów, który przebywa na Ukrainie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama