Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Przeszło 100 osób zgłosiło się dotychczas do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów w Rzeszowie. – Ale wolontariuszy nie brakuje – słyszymy w MOPS-ie. 

23 października premier Mateusz Morawiecki otworzył Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Dzięki niemu osoby starsze, które ze względu na pandemię COVID-19 nie chcą opuszczać swoich mieszkań, za pomocą specjalnej infolinii mogą poprosić wolontariuszy o pomoc w zakupach.

W Rzeszowie program ten realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Ponad 100 potrzebujących

Do rzeszowskiego MOPS-u zgłosiło się dotychczas ponad 100 seniorów. Każdy z nich otrzymał pomoc. – Nie zdarzyło się, by ktoś został sam. Wolontariuszy nie brakuje. Chętnych do pomocy jest mniej więcej tylu, ilu potrzebujących. Bardzo się z tego powodu cieszymy, dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor MOPS-u. 

Jak zaznacza, ta „komfortowa sytuacja”, w której na jednego seniora przypada jeden wolontariusz, może się zmienić, jeśli pandemia przybierze na sile. – Mamy zabezpieczenie, ale prosimy osoby gotowe pomagać, aby zgłaszały się do programu. Mogą to zrobić przez dedykowaną stronę internetową lub telefonicznie – apeluje Irena Marszałek-Czekierda.

Zarówno te osoby, które zamierzają zostać wolontariuszami, jak i seniorzy, którzy ukończyli 70 lat i potrzebują pomocy, mogą dzwonić pod numery telefonu rzeszowskiego MOPS-u: 607 270 832 i 668 088 114.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: