Zdjęcie: materiały prasowe

„Howl we are free” – to tytuł najnowszej płyty Somethingskiego, czyli Nikodema Soszyńskiego. 1 kwietnia zagra w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Somethingski to najnowszy solowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego z zespołu The Freeborn Brothers. Soszyński, jako Somethingski, na początku 2021 r. wydał pierwszą płytę „Things”. W ciągu tygodnia jeden z utworów „Na dolinach” trafił na pierwsze miejsce na Podkarpackiej Liście Przebojów.

Piosenki Somethingskiego to mieszanka folku z elementami rocka, ale też z dającym się usłyszeć wpływem dancingowych hitów polskiej muzyki rozrywkowej z lat 70. Energetyczne piosenki przeplatane humorystycznymi zapowiedziami i wolniejszymi kompozycjami zapewniają świetną zabawę podczas występów Somethingski Trio.

W 2022 r. powstał projekt „Puszcza”, do którego Somethingski zaprosił Darię Kosiek, wokalistkę Wernyhory. „Howl we are free” to najnowszy album Somethingskiego. Artysta porywa do szalonej zabawy w folkowych klimatach, z dużą domieszką country, klimatami world music, wyrazistą grą skrzypiec i energicznym choć i nostalgicznym wokalem. 

– Żywe instrumenty dodały utworom dużo energii i głębi. No i pierwszy raz jestem na płycie w otoczeniu wyłącznie żeńskim – mówi Nikodem Soszyński. W składzie koncertowym Somethingski Trio są: Nikodem Soszyński (wokal, banjo, perkusjonalia), Martyna Bachowska (kontrabas) oraz Magda Ślósarz (skrzypce).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas sobotniego koncertu w WDK w Rzeszowie (start o godz. 17:00), Somethingski nie tylko przypomni swoją pierwszą płytę „Things”, nie tylko zaprowadzi do lasowiackiej „Puszczy”, ale przede wszystkim zaprezentuje najnowszy album „Howl we are free”. Na scenie usłyszycie też Darię Kosiek, obdarzoną niebywałym głosem wokalistkę Wernyhory.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są w kasie WDK, przy ul. Okrzei 7 w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama