Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Stanisław Soyka, autor takich hitów jak “Tolerancja” czy “Cud niepamięci”, w październiku odwiedzi Rzeszów. Na koncercie w Filharmonii Podkarpackiej 8 października będzie promował swój nowy album “Muzyka i słowa”.

Stanisław Soyka nie przestaje zaskakiwać. Po 15 latach artysta powraca wraz ze swoją nową płytą – “Muzyka i słowa”. Album ten jest w pełni autorskim dziełem Soyki. Do tego, by po tak długiej przerwie nagrać własną płytę, skłonili go fani. 

 – Ludzie coraz częściej pytali: „Kiedy nagra pan płytę ze swoimi piosenkami?”, „Kiedy wyda pan płytę autorską?”. Pomyślałem więc, że najwidoczniej jest w moich tekstach coś, co sprawia, że są one potrzebne ludziom. Zacząłem myśleć o powrocie do pisania i o oto jest. Płyta do myślenia, do słuchania, do śpiewania – wyjaśnia Stanisław Soyka. 

“Muzyka i słowa” to mieszanka folku, rythm’u, bluesa, reggae i ballady. Piosenki, pomimo różnorodności stylistycznej, są prostolinijne, prawdziwe i szczere. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Na płycie znajdują się utwory takie jak “Polonez” czy “Tango”, w których odnajdziemy cała amplitudę uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco…

Jest też pieśń o miłości do Warszawy „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna, niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: “Mamulu, Tatulu”.

Artysta na nagranym krążku pokazuje piękno świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego Soykę. – Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie – wyjaśnia Stanisław Soyka. 

Soyka swój najnowszy krążek będzie promował podczas jesiennej trasy koncertowej, którą 8 października zainauguruje w Rzeszowie. Artyście podczas koncertów będzie towarzyszył zespół w składzie: Tomasz Jaśkiewicz – gitara elektryczna, Antoni Gralak – trąbka, Przemek Greger – gitara elektryczna, Marcin Lamch – gitara basowa, Kuba Sojka – perkusja i śpiew, Zbigniew Uhuru Brysiak – perkusja, Aleksander Korecki – saksofon.

Koncert Soyki, który potrwa 1,5 godziny, odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 20:00. Bilety w cenie: 69 zł, 99 zł, 129 zł można kupić na www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

Mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na koncert. Aby je zdobyć, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: w którym roku Stanisław Soyka wydał swoją pierwszą płytę i jaki był jej tytuł?.

******************

Na prawidłowe odpowiedzi czekaliśmy do poniedziałku (23 września) do godz. 18:00. Właściwą odpowiedzią na nasze pytanie jest: “Don’t You Cry”. Płytę wydano w 1979 roku. 

Pojedyncze zaproszenia otrzymują: Magdalena Skiba i Piotr Rykała. Gratulujemy! W kolejnym konkursie rozdamy jeszcze dwa zaproszenia. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: