Specgrupa CBŚP rozbiła kolejny gang pseudokibiców. Akcja także w Rzeszowie

Reklama

25 osób powiązanych z gangiem pseudokibiców Cracovii Kraków zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Dwie osoby wpadły w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: Centralne Biuro Śledcze Policji

To kolejne uderzenie CBŚP w gangi pseudokibiców. Do rozbicia nowego, którego trzon stanowili kibole Cracovii Kraków, stworzono specjalną policyjną grupę. Oprócz CBŚP, do tropienia kiboli zaangażowano także policjantów z Krakowa, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa, policjantów CBZC oraz karpackich pograniczników. 

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje małopolski oddział Prokuratury Krajowej. W ostatniej policyjnej akcji brało udział aż blisko 500 funkcjonariuszy z Krakowa i Rzeszowa, wśród nich także funkcjonariusze z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz kontrterroryści z Krakowa, Białegostoku, Lublina, Opola, Radomia, Katowic i Warszawy.

Policyjną akcję przeprowadzono w Małopolsce, na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim. – Zatrzymano 18 osób, a kolejnych 7 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie przebywali w związku z toczącymi się innymi postępowaniami – poinformowała nas podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w Rzeszowie zatrzymano dwie osoby, które były powiązane z kibolami Cracovii Kraków. Funkcjonariusze zabezpieczyli miecz samurajski, maczetę, inne niebezpieczne narzędzia oraz narkotyki. CBŚP ustaliło, że gang pseudokibiców działał w południowej części Polski, głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane m.in. o założenie laboratorium narkotyków syntetycznych w powiecie staszowskim w województwie świętokrzyskim. Rozprowadzano je w Małopolsce. Kibole są podejrzani o także przemyt narkotyków, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia (w Krakowie, Bielsku Białej oraz Holandii) i kradzieże. 

Wśród ofiar pseudokibiców jest m.in. mężczyzna, któremu po pobiciu ukradziono 30 tys. euro i obraz warty około 50 tys. euro.

O kierowanie gangiem podejrzani są: Mariusz Z., Dominik K. „Dekaz”, Norbert R. „Stalin” oraz Michał L. „Lizak”. Na liście zatrzymanych jest także Magdalena K., nazywana „miss listów gończych” i „piękna szefową” gangu kiboli. Spośród 25 zatrzymanych osób, 24 zostały tymczasowo aresztowane, jedną objęto dozorem policyjnym.

Policjanci, tropiąc gang pseudokibiców, już w ubiegłym roku przejęli 20 kg mefedronu przemyconego w bagażniku samochodu osobowego oraz 40 kg marihuany przemyconej w paletach z butelkami win. Kibolom grozi nawet 15 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli ponad 440 tys. zł w różnej walucie oraz 6 aut wartych ok. 400 tys. zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama