Reklama

Policjanci i ochroniarze zatrzymali mężczyzn, którzy systematycznie okradali jeden z marketów znanej sieci w Jaśle. Złodziejskie trio specjalizowało się w kradzieży alkoholu, w szczególności whisky.

Kiedy pracownik ochrony zauważył klienta spacerującego alejkami marketu, nie miał wątpliwości, że jest nim jeden ze sprawców wcześniejszych kradzieży, które zarejestrowały kamery monitoringu. Złodziej nie był sam. Wraz z nim regały sklepowe przeglądał jego wspólnik. Pierwszy z mężczyzn został ujęty przez ochronę, drugiego zatrzymali policjanci.

W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach skradzione ze sklepu whisky. Dwaj mieszkańcy Gorlic w wieku 23 i 26 lat trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani okradali sklep od dłuższego czasu. Za każdym razem celem ich wizyt była kradzież alkoholu, w szczególności whisky.

Łącznie zatrzymani ukradli towar o wartości blisko 1200 zł. Policjanci ustalili również tożsamość wspólnika podejrzanych, który uczestniczył we wcześniejszych kradzieżach. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że mężczyźni na swoim koncie mają co najmniej siedem tego typu przestępstw.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży mienia, przyznali się i skorzystali z praw do odmowy składania wyjaśnień. Chcą również dobrowolnie poddać się karze. Policjanci sprawdzają, czy podejrzani „odwiedzali” również inne sklepy na terenie Jasła. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.