Zdjęcie: Krzysztof Sobczydski / materiały prasowe
Reklama

Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia połączyły siły w utworze „Cudowne lata”. Usłyszycie go 8 lipca podczas Letnich Brzmień w Rzeszowie. 

Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia tworzą kolektyw muzyczny „Babie Lato”, który będzie jedną z atrakcji drugiej rzeszowskiej odsłony festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2023. Odbędzie się on w dniach 7-8 lipca w Parku Sybiraków. 

Kumulacja subtelnej czułości, zahartowanej, bezkompromisowej kobiecości, różnych historii i doświadczeń – takie jest „Babie Lato”. Natalia Kukulska zaprosiła do współpracy artystki będące nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mające swój głos poza nią.

Muzyczne wyzwanie Kukulskiej 

Zdjęcia: materiały prasowe

8 lipca z „Babim Latem” zagrają: Natalia Kukulska, Mery Spolsky, Zalia i Margaret. Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych, popowych, soulowych a nawet trapowych czy latynoskich rytmów w kobiecym ujęciu.

Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single, w tym premierowe „Cudowne lata” (posłuchaj utworu!). Utwór nawiązuje stylistyką do tradycji żywego funkowego grania, królującego w latach 70.

Utwór autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego zaraża optymizmem i skłania do refleksji o naszych ciągłych oczekiwaniach wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem?

Jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający – to przekaz „Cudownych lat”. Natalia Kukulska uważa, że „Babie lato” porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi.

– Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy – Natalia Kukulska zachęca do udziału w festiwalu.

13-osobowy skład muzyków 

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków. Oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert.

– Będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii – zapowiada poznańska agencja Good Taste Production, organizator Letnich Brzmień 2023, które odbędą się w dziewięciu polskich miastach. Jednym z nich jest właśnie Rzeszów. 

Esencja letnich wrażeń

Premierze singla towarzyszy teledysk w reżyserii Michała Radziejewskiego. Zależało mu na utrzymaniu wakacyjnego klimatu. Kwietne motywy, gra kolorów i dominacja ciepłego światła dają spójność i harmonię, mimo różnorodności artystek.

– Te elementy wprowadzają nas w atmosferę beztroski i radości, niewątpliwie oddając esencję letnich wrażeń – zauważa autor teledysku.

Każda z bohaterek klipu jest ukazana w zupełnie innej stylistyce. Finałowa scena to, podobnie jak refren utworu, skumulowanie czułości, charyzmy i fascynującej, bezkompromisowej kobiecej siły Natalii Kukulskiej, Margaret, Mery Spolsky, Bovskiej i Zalii.

Gwiazdami laureaci Fryderyków 

Dwudniowe Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie to nie tylko „Babie Lato”. Jak już informowaliśmy, na festiwalu wystąpią: Mrozu, Nosowska, Zalia, Mery Spolsky, Brodka, Natalia Szroeder, bracia Kacperczyk ARS LATRANS Orchestra, Arek Kłusowski i TYNSKY.

W sprzedaży są karnety i bilety jednodniowe, odpowiednio po: 299 i 169 zł – Regular Tickets (do wyczerpania puli biletów). W kolejnym etapie – Final Call Tickets – karnety i bilety jednodniowe będą po 359 zł i 199 zł. Sprzedaż biletów na www.letniebrzmienia.pl.

Dzieci do lat 6 (włącznie) na festiwal wchodzą za darmo. Organizatorem Letnich Brzmień 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska. Sponsor główny: Brooklyn. Partnerem wydarzenia jest Eventim.

Partnerzy to: miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. Partnerami medialnymi festiwalu są: Radio Zet, „Zwierciadło”, „Glamour”, rzeszow-news.pl, „Gazeta Wyborcza”, AMS, Onet.

Zdjęcie: Piotr Porębski

Santander Letnie Brzmienia 2023:

– 7 lipca (piątek): Mrozu, Kacperczyk, LemON, Natalia Szroeder, Zalia, Arek Kłusowski, 

– 8 lipca (sobota): projekt specjalny „Babie Lato”, Nosowska, Brodka, Mery Spolsky, ARS LATRANS Ochestra, TYNSKY.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama