Zdjęcie: Pixabay

Nauka przygotowywania zdrowych posiłków dla dzieci, pokazy kulinarne, konsultacje z ekspertami na temat zdrowego odżywiania – tak zapowiada się piątkowa akcja pod hasłem „Food Revolution” w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

„Food Revolution”, organizowany przez Centrum Wspierania Zmian Żywieniowych, odbędzie się w atrium rzeszowskiej Plazy. Akcja została zapoczątkowana przez Jamiego Oliwiera, znanego brytyjskiego kucharza. Na całym świecie odbywają się wydarzenia, których ideą jest promowanie spożywania dobrego, świeżego i odżywczego jedzenia.

Akcja ma inspirować i zachęcać do podejmowania bardziej świadomych decyzji związanych z przygotowywaniem posiłków oraz pogłębiania wiedzy na temat tego, co jemy i jaki ma to wpływ na nasze zdrowie.

„Food Revolution” w Rzeszowie odbędzie się już po raz trzeci. W poprzednich latach był dedykowany głównie dla uczniów szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku Centrum Wspierania Zmian Żywieniowych wspólnie z Plazą chce zainspirować wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic do zmiany nawyków żywieniowych.

Podczas piątkowej akcji „Food Revolution” w Plazie będzie można zobaczyć pokazy przygotowywania zdrowych posiłków oraz porozmawiać z ekspertami o tym, jak zdrowo się odżywiać i jak to zrobić w praktyce. Porad będą udzielać dietetycy i promotorzy zdrowia z CWZŻ, dietetycy z Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz pracownicy Podkarpackiego Banku Żywności.

– Dodatkowo w programie znalazły się warsztaty dla uczniów ze szkół podstawowych, podczas których dzieci pod okiem ekspertów nauczą się przygotowywać zdrowe posiłki – poinformowała Katarzyna Szewerniak z manager ds. marketingu w Plaza Rzeszów.

„Food Revolution” rozpocznie się w piątek (8 czerwca) o godz. 10:30 i potrwa do 14:00.

Program Food Revolution:

– 10:30 – 12:45 – uczniowie dwóch klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Rzeszowie będą przygotowywać zdrowe posiłki pod opieką Centrum Wspierania Zmian Żywieniowych

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 13:00 – 14:00 – pokaz kulinarny CWZŻ, podczas którego przygotowywane będą zdrowe i pożywne przekąski.

– 10:30 – 14:00 – darmowe konsultacje z ekspertami na temat:

* zmiany nawyków żywieniowych u dorosłych i dzieci,

* zdrowego stylu życia,

* prawidłowego odżywiania,

* jak zrobić zdrowe i tanie zakupy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama