Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Problem, kto w październiku zajmie rzeszowską halę na Podpromiu został rozwiązany. Odbędą się tam Mistrzostwa Europy w akrobatyce. Siatkarki z Developresu muszą zagrać dwa mecze w hali  V LO.

– Mistrzostwa Europy w akrobatyce odbędą się na hali Podpromie. Na ten czas, czyli 10-22 października, siatkarze Asseco Resovii oraz Developresu będą trenować na hali V Liceum Ogólnokształcącego – poinformował Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

– Dwa mecze Developresu – 14 października z KS Pałac Bydgoszcz i 24 października  Hapoel Kefar Saba z Izraela – również odbędą się na hali V LO – dodaje.

Ratusz obiecuje również, że do 350 miejsc stacjonarnych, które znajdują się na hali V LO, dołoży kolejne trybuny (620 miejsc) i  200 krzesełek. – Będzie ponad 1000 miejsc. Mamy nadzieje, że to wystarczy – mówi wiceprezydent Sienko.

Z takiego obrotu spraw są zadowoleni akrobaci, którzy już od 4 października 2015 roku wiedzieli, że Mistrzostwa Europy w gimnastyce odbędą się w Rzeszowie i od tego momentu nie wyobrażali sobie, aby przenieść je gdzieś indziej, lub je całkowicie odwołać.

– Cały czas liczyliśmy, że miasto podejmie taką właśnie decyzję i doceni rangę naszego wydarzenia, bo to w końcu Mistrzostwa Europy – mówi Tadeusz Kaplita, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związek Akrobatyki Sportowej.

– Gdy się o tym dowiedzieliśmy, to był nasz najszczęśliwszy dzień od dwóch miesięcy – dodaje.

Władze Developres całą sytuację komentują krótko. – Ktoś musiał ustąpić. Taka sytuacja, w której znalazł się klub i akrobaci nie powinna mieć w ogóle miejsca – mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

– Dla naszego klubu taka decyzja to mnóstwo pracy, aby przygotować halę V LO odpowiednio do rangi meczów, które się tam odbędą. Musimy zaopatrzyć ją w odpowiednie wykładziny, cały sprzęt, m.in. sygnalizatory, tabliczki, siatki, które muszą mieć odpowiednie atesty. Zarówno krajowe rozgrywki, jak i w Lidze Mistrzów są obwarowane konkretnymi wymogami – dodaje.

Przypomnijmy, że całe nieporozumienie prawdopodobnie dotyczyło jednego dokumentu, który podpisał początkiem br. Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa. W jego treści  znalazły się słowa potwierdzające, że ME w akrobatyce na Podpromiu odbędą się w dniach  10-22 października.

„Wyrażam nadzieję, że impreza ta zakończy się pełnym sukcesem sportowym i organizacyjnym, a wszyscy jej uczestnicy, goście honorowi i kibice wywiozą jak najlepsze wrażenia i wspomnienia z naszego miasta, czego z całego serca życzę” – pisał Andrzej Gutkowski w liście, do którego dotarł Rzeszów News.

Dla siatkarzy było to nie do pomyślenia z tego względu, że rok w rok zajmują halę na Podpromiu od października do maja zarówno zawodnicy Asseco Resovii jak i siatkarki Developresu na swoje rozgrywki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.