We wtorek rozpoczęły się prace remontowe na odcinku DK9 w Kolbuszowej. To jedna z najważniejszych dróg w kierunku stolicy Podkarpacia. Kierowcy informują nas o tym, jak radzą sobie z tworzącymi się zatorami w tym rejonie. Do kiedy potrwają prace?
Największych utrudnień należy się spodziewać podczas prac bitumicznych prowadzonych bezpośrednio na Rondzie im. Józefa Karola Lubomirskiego.
Ruch wahadłowy i spore korki
Kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Rozpoczynające się we wtorek prace drogowe obejmą odcinek od ronda z drogą wojewódzką nr 875 (bez ronda) do skrzyżowania z ul. Kolejową, wraz z rondem im. Józefa Karola Lubomirskiego.
GDDKiA informuje, że podczas prowadzenia prac drogowych wprowadzono ruch wahadłowy. Jest on sterowany ręcznie i obowiązuje w trakcie frezowania oraz układania nowej nawierzchni.
– Zakres robót przewiduje frezowanie nawierzchni, ułożenie nowej warstwy ścieralnej oraz remont chodników. Przewidziano czasowe, odcinkowe zamknięcia chodnika po jednej stronie drogi, co wymaga od pieszych przechodzenia na drugą stronę jezdni – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Kierowcy alarmują nas o potężnych zatorach drogowych w Kolbuszowej. Droga krajowa nr 9 to kluczowa arteria komunikacyjna południowo-wschodniej Polski, która rozpoczyna się w Radomiu i prowadzi do Rzeszowa. Miejscowość i tak w godzinach szczytu bywa mocno zakorkowana, ale teraz – problemy komunikacyjne przybierają na sile.
– Ruszyli z remontem “dziewiątki” i efekt jest taki, że Nil płynie szybciej niż my się tu toczymy. Stoję właśnie w sznurku od strony Tarnobrzega i patrzę, jak wszyscy “wtajemniczeni” próbują uciekać w Wolską, przez co tam też zaraz wszystko stanie dęba. Wahadło sterowane ręcznie to też loteria – dzieli sięz nami czytelnik.
Do kiedy potrwają prace?
W ramach prowadzonych prac drogowych uwzględnia sie także czasowe zamknięcie ronda w porze nocnej na okres od 6 do 8 godzin. Na czas trwania tych prac zostaną wyznaczone objazdy.
– W ramach zadania drogowcy ułożą również nowe krawężniki oraz przeprowadzą regulację wysokościową kratek ściekowych. Wszystkie prace mają zostać sfinalizowane do końca czerwca bieżącego roku – przekazuje dyrekcja.
Jak ominąć korkujące się rondo?
Jadąc od strony Mielca/Tarnobrzega, możemy skręcić w ul. Wolską, a następnie przejechać przez ul. Handlową w stronę ul. Rzeszowskiej (DK9). Pozwala to wyjechać na wylotówkę w stronę Rzeszowa już za remontowanym rondem.
Ominąć Kolbuszowę możemy także jechać przez Werynię. Zamiast wjeżdżać do centrum Kolbuszowej, możesz skierować się do miejscowości zjazdem w drogę powiatową przed miastem lub z DW875.
Z Weryni możemy pojechać w stronę miejscowości Kłapówka i dalej do Widełki, gdzie włączymy się z powrotem do DK9 już daleko za utrudnieniami w Kolbuszowej. Jest także opcja jazdy trasą zachodnią i spróbować przejazdu drogami lokalnymi przez zachodnią część gminy w kierunku miejscowości Kupno. Pozwala to ominąć główne skrzyżowania w centrum miasta i wyjechać na trasę do Rzeszowa na wysokości Widełki.
Pozostaje także często jeżdzący pociąg. Jeśli nie musisz jechać samochodem, linia kolejowa Rzeszów – Kolbuszowa, oferuje przejazd w około 30 minut, co pozwala całkowicie zignorować korki na DK9.
Czytaj więcej:
Nowa droga w Rzeszowie potwierdzona. Ten łącznik ma zmienić układ komunikacyjny [ZDJĘCIA]






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)


![PCLA już ma krzesełka. Barwy biało-czerwone [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Fotoram.io_-2-218x150.jpg)
![Pierwsze takie lądowisko w Polsce powstaje w Rzeszowie. Black Hawki wylądują przy szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/ladowisko-szpital-rzeszow0-218x150.jpg)
![Kryzys na budowie S19 na Podkarpaciu. GDDKiA zrywa umowę z Mostostalem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)
![Oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody za ponad 44 mln zł. Wielka inwestycja pod Rzeszowem [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/oczyszczalnia-sciekow-krasne-218x150.jpg)











![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)










![PCLA już ma krzesełka. Barwy biało-czerwone [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Fotoram.io_-2-324x235.jpg)