Jest ogromna szansa, że stolica Podkarpacia wzbogaci się wkrótce o piękny i nowoczesny obiekt sportowy. Inwestycja za 32 mln zł może powstać przy wspólnym wsparciu finansowym ministerstwa, miasta i samorządu województwa.

Do tej pory w Rzeszowie – w tym również pomysł rozbudowy Hali Widowiskowo-Sportowej na Podpromiu – inwestycje sportowe lokalizowane były głównie w rejonie ulicy Hetmańskiej. Najpierw wybudowano część nowej trybuny na stadionie Stali, a już niebawem oddana zostanie w pobliżu nowa hala sportowa (zresztą z niemałym poślizgiem czasowym). Na tym tle drugi stadion w naszym mieście zdecydowanie wypadał niekorzystnie, jeśli chodzi o infrastrukturę sportową. Wkrótce jednak powinno to się zmienić.

Od pewnego czasu przy ulicy Wyspiańskiego rozpoczęto przygotowania pod budowę nowoczesnego lodowiska. Teraz zaś finalizowana jest sprawa przygotowania się Resovii do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Stosowna uchwała Rady Miasta Rzeszowa została niedawno podjęta, zaś na nadzwyczajnej sesji pod koniec lipca również sejmik wojewódzki dał zielone światło tej inwestycji. W ten sposób powstał następujący montaż finansowy: połowę kwoty (czyli 16 mln zł) wykłada Ministerstwo Sportu i Turystyki (jest już po ostatecznych ustaleniach w tej sprawie), zaś pozostałą część w równych wielkościach (czyli po 8 mln zł) pokrywają samorządy miejski i wojewódzki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W ten sposób Rzeszowowi przybędzie nowoczesny kompleks sportowy z odpowiednim zapleczem i widownią, służący nie tylko sportowcom i mogący być powodem do dumy oraz miejscem przyciągającym amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Stworzy to ponadto nowe warunki i możliwości do kolejnych sukcesów sportowych, co w konsekwencji przyczyni się do jeszcze lepszej promocji naszego miasta i województwa. Sport bowiem to doskonała sposobność do promocji.

Reklama