W każdym kraju są pewne dyscypliny sportowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród ich mieszkańców. W Niemczech bez echa nie pozostaje piłka ręczna, a Wielka Brytania dzięki swojej bogatej historii, może pochwalić się między innymi krykietem czy wyścigami konnymi. Jakie sporty drużynowe kochają Polacy? Podpowiadamy.

Piłka ręczna

Polscy szczypiorniści z wieloma sukcesami na swoim koncie wciąż sprawiają, że przed telewizorem lub na trybunach zasiada mnóstwo osób. Być może, piłka ręczna cieszy się tak ogromną popularnością ze względu na swoją dynamikę. Jest to sport kontaktowy. Akcja na parkiecie rozgrywa się cały czas. Ekscytacja sięga minimum, gdy dochodzi do walki o punkty. Zawodnicy nigdy nie oszczędzają w siłach i dają z siebie sto procent.  Dynamika oraz sukcesy Polaków sprawiły, że piłka ręczna stała się jedną z najpopularniejszych dyscyplin.

Siatkówka

Siatkówka to sport, o którym kilka lat temu nie było jeszcze tak głośno. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy większość osób dostała dostęp do hal, na których możliwe stało się odgrywanie rozgrywek. Boiska siatkarskie z pewnością przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą dyscypliną, a jednocześnie stworzyły rzeszę fanów, która chętnie uczęszcza na trybuny bądź kibicuje sprzed telewizora.

Nie zapominajmy o tym, że męska, polska reprezentacja odnosi sukcesy na poziomie międzynarodowym, a transmitowanie rozgrywek na żywo sprawia, że ilość kibiców stale rośnie. Siatkówka nie jest grą kontaktową, a więc nie ma w niej miejsca na poważniejsze kontuzje. Coraz więcej osób dostrzega niesamowity potencjał, jaki płynie z tej dyscypliny sportu. Dla wielu Polaków, śledzenie dokonań reprezentacji i dopingowanie nie jest już tylko formą rozrywki, ale stało się również wielką pasją.

Piłka nożna

Piłka nożna to wciąż dyscyplina sportowa, która przyciąga najwięcej fanów. Zmagania piłkarzy są najchętniej oglądane na murawach stadionów. Nie trzeba jechać do kraju, w którym odbywa się mecz. Wystarczy włączyć telewizję i poczuć klimat płynący ze stadionu. Żadna dyscyplina sportu nie spotkała się dotychczas z tak wielkim zaangażowaniem ze strony kibiców. Gadżety, pomalowane twarze, akcesoria, koszulki, biało czerwone barwy, to wszystko sprawia, że piłka nożna zyskała miano najważniejszych rozgrywek.

Co ciekawe, jest to sport, którego uczymy się od najmłodszych lat. W piłkę gramy zarówno na lekcjach wychowania fizycznego, jak i na podwórku. Być może wynika to z prostoty tej dyscypliny sportowej. Prostoty, która jednocześnie przynosi masę ekscytacji oraz emocji.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama