II nagrodę główną w kategorii „Spot promujący region”, podczas X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt, zdobył film „Podkarpackie po naszej myśli”.

Podczas jubileuszowej X edycji festiwalu zaprezentowano 160 filmów z 35 krajów. Oceniało je międzynarodowe jury pod przewodnictwem Zbigniewa Żmudzkiego, producenta filmowego, prezesa studia filmowego „Semafor”, zdobywcę Oscara za film „Piotruś Pan”.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt (Film, Art & Tourism) organizowany jest na rynku międzynarodowym od 10 lat. Jest jedynym festiwalem o tym profilu w Polsce i jako jedyny w kraju należy do międzynarodowej organizacji CIFFT, która zrzesza najważniejsze w branży festiwale świata.

Film „Podkarpackie po naszej myśli” zdobył II nagrodę główną w kategorii „Spot promujący region”. Nagrodę podczas gali w Warszawie odebrał Adam Hamryszczak, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Film powstał w 2014 r. z okazji 10 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. Pokazuje, jak w tym czasie, dzięki unijnym pieniądzom, zmieniło się Podkarpacie.   – Staliśmy się świadkami wielkiego skoku cywilizacyjnego naszego województwa – podkreśla Tomasz Leyko z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

Hasło „Podkarpackie po naszej myśli” już w 2009 r. zaproponowała jedna z warszawskich agencji reklamowych, która na zlecenie urzędu realizowała kampanię promującą Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Od tamtej pory Podkarpacie wykorzystuje to hasło w przedsięwzięciach informacyjno-promocyjnych.

Film – na zlecenie urzędu marszałkowskiego – wyprodukowała Agencja Reklamowa Bogaczewicz z Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama