Ma być nie tylko stołówką dla pracowników, ale przede wszystkim miejscem spotkań biznesowych oraz networkingowych. W Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce powstała kantyna.

[Not a valid template]

 

Kantyna ruszyła 23 czerwca. Cyklicznie będą się tam również odbywać „Śniadania biznesowe”. Pierwsze już 9 lipca. Kantyna powstała nie tylko z myślą o stworzeniu stołówki, w której pracownicy będą mogli zjeść śniadanie czy obiad.

– Chcemy, by była ona miejscem spotkań biznesowych – wyjaśnia Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Zależy nam na tym, by przedsiębiorcy działający w Inkubatorze mieli miejsce, gdzie mogą się poznać, wymienić doświadczenia, nawiązać współpracę. Często przedsiębiorcy i ich pracownicy, w sumie 108 osób, mijają się w Inkubatorze, a chcemy by te firmy zintegrowały się i być może nawiązały współpracę – dodaje.

Śniadania biznesowe

Jedna z firm działających w Parku Naukowo-Technologicznym wygenerowała pojawienie się dwóch przedsiębiorstw, które są z nią bezpośrednio związane. – To naturalny proces i niezwykle ważny dla rozwoju gospodarki – podkreśla wiceprezes Kostyra.

Pierwszym takim spotkaniem dla nowych firm z Inkubatora, będzie „Śniadanie biznesowe”, w trakcie którego będą one miały możliwość zaprezentowania się, pokazania swojego profilu działalności innym przedsiębiorcom i zapoznania się z nimi, a także z pracownikami PPNT. Śniadania będą miały formę otwartą i cykliczną. Będą się odbywały raz na pół roku.

Na co dzień w kantynie pracownicy będą mogli zamówić i zjeść śniadanie lub obiad. Obecnie w ofercie są m.in. kanapki, trzy zestawy obiadowe, w tym zestaw „fit” dla osób dbających o zdrowie, ale są również posiłki wysoko kaloryczne, przygotowywane głównie z myślą o osobach pracujących fizycznie w halach produkcyjnych. Do wyboru są trzy sałatki, do tego kawa i codziennie świeże ciasto na deser.

Zamówienie jedzenie przez e-maila

W kantynie dostępna jest też dla wszystkich kuchenka mikrofalowa, w której pracownicy mogą odgrzać własny posiłek i na miejscu go zjeść.

Aby oferta była jak najlepiej dopasowana do potrzeb potencjalnych klientów kantyny, przygotowana została ankieta, o wypełnienie której proszeni są wszyscy korzystający z niej. W planach jest również stworzenie mailowego systemu zamówień. W ten sposób, dzień wcześniej będzie można składać zamówienie na obiad na dzień następny. Firmy działające w Inkubatorze mogą również wynajmować kantynę na własne spotkania biznesowe oraz spotkania wewnętrzne, lub korzystać z obsługi cateringowej.

W Inkubatorze Technologicznym działają obecnie 23 firmy. Przedsiębiorcy mogą wynająć na preferencyjnych warunkach: pomieszczenia biurowe – cena 21 zł ma m kw. oraz pomieszczenia produkcyjno-usługowe – cena 15,50 zł za m kw. Od powyższych stawek czynszowych przysługują ulgi: 20 proc. zniżki w 1 roku działalności, 15 proc. w 2. roku i 10 proc. w 3. roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama