Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu "Miłość i miłosierdzie"

Przyjdź do kina Zorza w Rzeszowie, zobacz film i porozmawiaj z reżyserem. Taką możliwość dostaniesz w czwartek (4 kwietnia) i w środę (10 kwietnia).

Miłośnicy kina w czwartek i w środę powinny zajrzeć do Zorzy. Jak zwykle czekają na nich kolejne pokazy filmowe, ale tym razem, poza obejrzeniem filmu, będzie można porozmawiać także z reżyserem.

Dla rzeszowskiej publiczności w czwartek, po pokazie filmu „Miłość i Miłosierdzie”, będzie dostępny reżyser tej produkcji – Michał Konradt. Sam film rozpocznie się o godz.19:00.

Produkcja opowiada historię siostry Faustyny Kowalskiej, której pewnego dnia ukazuje się Jezus i zleca jej misję głoszenia prawdy o jego miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Choć zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić.

Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W środę (10 kwietnia) na miłośników kina czeka z kolei horror „Wilkołak”, a po nim kolejne spotkanie z reżyserem tej produkcji – Adrianem Pankiem. Akcja „Wilkołaka” rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się 20-letnia Hanka, również była więźniarka.

Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Bilety na „Miłość i Miłosierdzie” można kupić w kasie kina za 18 zł, z kolei na „Wilkołaka” za 12 zł.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu „Wilkołak”

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama