Fot. Jacek Poremba / Materiały prasowe
Reklama

14 grudnia w rzeszowskim klubie Lukr odbędzie się koncert duetu Mazolewski i Porter. Bilety już są w sprzedaży. 

Wspólny album Wojciecha Mazolewskiego i Johna Portera ma szanse być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu.

Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70. wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z zespołem Porter Band, solowe i w duecie z Anitą Lipnicką.

Z drugiej strony Wojtek Mazolewski – człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego „Chaos Pełen Idei“. Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem.

Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory i wspólną płytą „Philosophia”.

Duet Porter & Mazolewski to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Skład Mazolewski / Porter uzupełniają znakomici muzycy: Piotr „Rubens” Rubik (gitara) i Tomek „Harry” Wadowski (perkusja).

Koncert Portera i Mazolewskiego w Rzeszowie odbędzie się 14 grudnia (sobota) w klubie Lukr. Początek o godz. 21:00. Ceny biletów zaczynają się od 90 zł. Do kupienia na ebilet.pl

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: