Zdjęcie: Pixabay

Dział badań i rozwoju to wytwórnia innowacyjnych rozwiązań. Jak wygląda i na czym polega praca w tym zespole? Jakie wyzwania czekają młodych inżynierów? Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza na spotkanie networkingowe. 

Obserwacja trendów, przeprowadzanie badań, odkrywanie i projektowanie innowacyjnych rozwiązań – to zadania, z jakimi na co dzień zmagają się pracownicy działu rozwoju i badań. Doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie podzielą się w czwartek (6 maja) podczas webinaru przedstawiciele branży lotniczej.

Eksperci wskażą, jakie kompetencje należy posiadać, aby pracować w zespole R&D, a także z jakimi obowiązkami wiążę się praca inżyniera. Spotkanie organizowane jest z myślą o  uczniach szkół ponadpodstawowych i studentach. PCI jest przekonane, że bezpośredni kontakt młodych ludzi z praktykami z biznesu przynosi dużą wartość. 

– Liczymy, że dzięki takim spotkaniom uczniowie i studenci już na etapie edukacji zainspirują się do samorozwoju czy podejmowania inicjatyw, zmierzających do realizacji własnych projektów – podkreśla Barbara Ślęk-Wojtowska, menadżer zespołu edukacji i animacji w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie.

Wydarzenie otworzy prezentacja Marcina Pietrzaka, dyrektora działu badawczo-rozwojowego MTU Aero Engines, który opowie czym jest działalność badawczo-rozwojowa. Następnie uczestnicy będą mieli szansę na lepsze poznanie specyfiki pracy inżyniera oraz dyskusję z ekspertami w dedykowanych „pokojach” networkingowych.

– Wybraliśmy kilka dyscyplin, które nie są zbyt często spotykane na rynku, a ich opis w ogłoszeniach o pracę może wydawać się nieco onieśmielający – zwłaszcza dla kandydatów bezpośrednio po studiach – mówi Marcin Pietrzak. 

W pierwszym „pokoju” uczestnicy spotkają się z Pawłem Hadamem, który opowie o pracy inżyniera rozwoju elektroniki. Łukasz Sala, konstruktor oprzyrządowania testowego będzie prelegentem w „pokoju” nr 2. W trzecim swoimi doświadczeniami podzielą się Krzysztof Herdzik, inżynier metod numerycznych oraz Paweł Kierepa, inżynier analiz przepływowych.

Spotkanie z przedstawicielami branży lotniczej odbędzie się w czwartek, 6 maja, o godz. 10:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja – TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama