Zdjęcie: Adam Tuchliński
Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem. Spotkanie z dziennikarzem i pisarzem odbędzie się w poniedziałek 12 listopada. 

Spotkanie, które odbędzie się o godz. 17:00 w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13, poprowadzi dr Jan Wolski z Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cezary Łazarewicz jest dziennikarzem prasowym, reporterem i publicystą związany w przeszłości z redakcjami m.in. „Gazety Wyborczej”, „Polityki”, „Przekroju”, „Newsweeka”, „Wprost” i Wirtualnej Polski.

Łazarewicz jest autorem zbiorów reportaży oraz książek reporterskich „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie” (2012), „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich” (2013), „Elegancki morderca” (2015), „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (2016), „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (2017), „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” (2018) oraz wydanych wspólnie z Ewą Winnicką tomów „Zapraszamy do Trójki” (2012) i „1968. Czasy nadchodzą nowe” (2018).

Za reportaż „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”, opisujący jedną z najgłośniejszych zbrodni z czasów PRL-u, Cezary Łazarewicz otrzymał Nagrodę Literacką Nike 2017, Nagrodę im. Oskara Haleckiego (przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX wieku) oraz Nagrodę MediaTory w kategorii “Obserwator”. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Zamiast napisać coś o polskim Banderze Łupaszce, pisał o jakimś Grzegorzu P. – lewackim narkomanie, wywrotowcu zadającym się z żydami.

  2. Tytuły niemieckie a propaganda radziecka 😀
    Oj wciskają Polakom na siłę wytworzone przez siebie “elity” i “autorytety”…

Comments are closed.