Reklama

3 tys. zł łapówki usiłował policjantowi wręczyć 35-letni kierowca volkswagena, który spowodował kolizję. Mężczyzna został zatrzymany.

Do dyżurnego kolbuszowskiej komendy zadzwonił kierowca, który jadąc ulicą Tarnobrzeską w Kolbuszowej widział volkswagena eosa przejeżdżającego przez wysepkę ronda. Volkswagen uszkodził znaki drogowe, jego kierowca zagrażał innym uczestnikom ruchu.

Policjanci odnaleźli samochód na pobliskim parkingu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Niedaleko auta stał mężczyzna, który został rozpoznany przez świadków jako kierowca volkswagena.

Samochód miał ślady uszkodzeń. Policjanci wylegitymowali 35-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego. Od 35-latka policjanci wyczuli alkohol, potwierdziło to urządzenie zbliżeniowe alco blue, ale mężczyzna odmówił poddania się badaniu na alkomacie.

Policjanci przewieźli 35-latka do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu. 35-latek nie okazał policjantom dokumentów potwierdzających, że jest właścicielem samochodu. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym.

Kierowca domagał się jednak wydania pojazdu. Zamówił lawetę, którą chciał zabrać samochód. W trakcie wykonywanych czynności 35-latek wręczył policjantowi dowód rejestracyjny od volkswagena, w którym było 3 tys. zł i zasugerował funkcjonariuszowi, żeby oddał mu pojazd i nie kierował sprawy do sądu.

Policjant poinformował mężczyznę, że jest to próba przekupstwa, ale mężczyzna usiłował wsunąć zwitek pieniędzy do kieszeni funkcjonariusza. Policjant zatrzymał 35-latka, który odrzucił zwitek pieniędzy na siedzenie znajdującej się obok lawety.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut udzielenia korzyści majątkowej celem skłonienia policjanta do odstąpienia od czynności służbowych. 35-latek dobrowolnie poddał się karze grzywny. 3 tys. zł, które usiłował wręczyć policjantowi, przepadła na rzecz Skarbu Państwa.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 12 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama