Reklama

Stalowowolscy policjanci zatrzymani 28-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju na 36-letnim mieszkańcu Stalowej Woli. Sprawca został objęty dozorem policyjny i zakazem opuszczania kraju.

Do napadu na 36-letniego mężczyznę doszło wczesnym rankiem 15 sierpnia w rejonie pawilonów handlowych przy al. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Z ustaleń śledczych wynika, że w tym dniu około godz. 6:30 pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany przez napastnika, który uderzył go ręką w twarz i zabrał mu portfel, w którym było 320 zł. Napastnik uciekł na rowerze. Zaraz po zdarzeniu zaatakowany mężczyzna powiadomił policję.

Stalowowolscy kryminalni zaczęli szukać napastnika. Od razu nie udało się go zatrzymać, ale policjanci zbierali informacje, na bieżąco analizowali je i weryfikowali. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcą rozboju mógł być 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli.

Detektywi zatrzymali 28-latka we wtorek. Mężczyzna przyznał się do rozboju. Prokurator rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

28-latkowi grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama