Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w lutym w Rzeszowie napadli na placówkę Alior Banku przy ul. Krakowskiej. Jeden z zatrzymanych mężczyzn jest podejrzany o podobny napad w Stalowej Woli.

[Not a valid template]

 

Kilkumiesięczna praca policjantów z rzeszowskiej komendy, którzy poszukiwali sprawców napadu na Alior Bank, przyniosła efekty. Przypomnijmy: do napadu doszło 22 lutego ok. godz. 17:00 przy ul. Krakowskiej.

Sprawcami napadu było dwóch mężczyzn. Młodszy najpierw czekał przed wejściem do Alior Banku i sprawdzał, czy nikt nie wchodzi do środka. Starszy mężczyzna nożem zastraszył pracownicę i zażądał pieniędzy.

Mężczyzna skrępował kobietę. Najpierw skleił jej taśmą ręce, a potem nogi i zaciągnął na zaplecze placówki. W środku nie było więcej osób. Nie było też klientów. Napastnicy zabrali pieniądze (ok. 14 tys. zł) i wyszli. Pracownicy Alior Banku udało się uwolnić po kilkudziesięciu minutach.

Aresztowani na 3 miesiące

Policjanci opublikowali zdjęcia z bankowego monitoringu, który zarejestrował sprawców. Byli oni poszukiwani przez policjantów z wydziału kryminalnego i dochodzeniowego rzeszowskiej komendy. Śledztwo w sprawie napadu na Alior Bank wszczęła prokuratura.

Funkcjonariuszom udało się wytypować potencjalnych sprawców. Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, to dwaj mieszkańcy Przemyśla w wieku 42 i 19 lat. Zostali zatrzymani w czwartek w Przemyślu przez kryminalnych.

Funkcjonariusze ustalili, że najpierw do banku wszedł młodszy z podejrzanych. Mężczyzna sprawdził, ilu pracowników jest w banku. Po nim do placówki wszedł 42-latek. Grożąc kasjerce nożem ukradł pieniądze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W czwartek prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie przedstawił 42-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek zarzut usłyszał 19-latek. Obaj mężczyźni w sobotę zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Napad na Crédit Agricole

Okazuje, że 42-letni Robert W. jest podejrzany także o dokonanie napadu na inny bank – Crédit Agricole przy ul. Okulickiego, do którego doszło 19 maja br. w Stalowej Woli.

Według stalowowolskiej prokuratury, mężczyzna dokonał napadu na bank ze swoim znajomym – 21-letnim Bartłomiejem S. Mężczyźni ukradli z Crédit Agricole ok. 16 tys. zł. 21-latek także został aresztowany.

Prokuratura przedstawiła w tej sprawie również zarzuty żonie Roberta W. – 37-letniej Ludmile W. Kobieta miała pomagać mężczyznom w dokonaniu napadu na bank.

– Zamówiła dla nich taksówkę, którą pojechali dokonać napadu – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Ludmiła W. po przesłuchaniu została zwolniona do domu. Sprawcom napadu grozi do 12 lat więzienia.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama