Reklama

Od soboty (11 kwietnia) w Rzeszowie ponownie będzie działał punkt, w którym będą wykonywane bezpłatne i anonimowe badania na obecność w organizmie wirusa HIV.

Punkt w dalszym ciągu będzie się znajdował przy ulicy Podkarpackiej 1 w Przychodni Akademickiej Centrum Medycznego „Medyk” w Rzeszowie, ale nie prowadzi go już Stowarzyszenie Pomost, tylko Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w Zakresie HIV/AIDS „Jeden Świat” z Krakowa.

Klienci są przyjmowani w każdą sobotę od godziny 11:30 do 16:00. Dla zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

W punkcie pomocy udzielą wykwalifikowani doradcy, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości związane z ryzykiem zakażenia HIV i udzielą profesjonalnych porad przed i po przeprowadzonym teście oraz odpowiedzą na wszystkie, nawet te „trudne”, pytania.

Bezpłatne badania mogą przeprowadzać mieszkańcy z całego Podkarpacia.

Z danych Polskiego Zakładu Higieny wynika, że w Polsce w ub. r. zakażonych wirusem HIV było 1085 osób, na AIDS chorowało 138 osób, zmarły 42. W województwie podkarpackim w 2014 r. wirusa HIV wykryto u 28 osób, AIDS u jednej osoby, jedna osoba zmarła.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: