Zdjęcie: Pixabay
Reklama

To będzie wyścig w parach. Rowerzyści przejadą kilometrową trasę wzdłuż ul. Hetmańskiej. Przez cztery godziny będą utrudnienia w ruchu.

Sobotni (23 kwietnia) wyścig rowerowy, to będzie wstęp do lipcowego Rzeszów Bike Festival. Organizatorem jest Rzeszowski Klub Sportowy Sport-Partner. 

Sprint to niezwykle widowiskowa konkurencja. Rywalizacja polega na tym, że dwóch zawodników ściga się na sąsiednich torach. W Rzeszowie rowerzyści będą musieli przejechać kilometrową trasę wzdłuż ul. Hetmańskiej (500 m – nawrót – 500 m).

Wyścig zostanie rozegrany w systemie pucharowym, co oznacza, że przegrywający odpada a wygrany przechodzi do kolejnej rundy. W rywalizacji weźmie udział 32 mężczyzn i 16 kobiet.

Start i meta będą na wysokości serwisu rowerowego „Lary Zębatka” i restauracji „ToTujemy”. I w tych dwóch miejscach prowadzone są zapisy, aż do wyczerpania miejsc.

Wyścig rozpocznie się w sobotę o godz. 17, ale już pół godziny wcześniej, ul. Hetmańska na odcinku od Chodkiewicza do Lenartowicza, będzie wyłączona z ruchu. I tak zostanie do godz. 20.30. Trasa zostanie zabezpieczona barierkami i taśmami.

W tym czasie autobusy komunikacji miejskiej i samochody osobowe będą jeździć objazdami przez ulice: W. Pola i Dąbrowskiego. Na miejscu będą policjanci z drogówki. 

Fot. mapa trasy wyścigu. Na zielono zaznaczono ul. Hetmańską, na której odbędzie się sprint.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama