Reklama

Już w najbliższą niedzielę (14 września) odbędzie się nietypowy trening na świeżym powietrzu w Rzeszowie. To tzw. Cross Games, czyli pełny zestaw ćwiczeń pozwalający poznać możliwości każdego organizmu.

Ten specyficzny trening wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i już jest obecny w Polsce.

– To połączenie ćwiczeń zapożyczonych z innych dyscyplin sportu, takich jak: gimnastyka sportowa, lekka atletyka, podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy, czy nawet strongman. Tak powstał najpopularniejszy aktualnie system treningu funkcjonalnego – mówi Marek Mackiewicz, trener tej dyscypliny.

Organizatorem zbiorowego treningu jest klub Fitness Point w Rzeszowie, który niedawno zachęcał mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu. Impreza jest kontynuacją projektu na platformie Dobre Pomysły, a także swoistym zakończeniem aktywnego lata w mieście.

– Wszyscy chętni mogą uczestniczyć w naszych zajęciach. Cross Games to ćwiczenia praktycznie dla każdego, niezależnie od poziomu sprawności, doświadczenia czy też znajomości tej dyscypliny. Należy jednak oczekiwać dużej intensywności ćwiczeń i zmieniających się elementów z różnych dyscyplin sportowych. Gwarantuje to, że trening będzie różnorodny, bez nudy i monotonii – zachwala trener Maria Olszowy.

Trening odbędzie się na świeżym powietrzu w okolicach tzw. „Przystani nad Wisłokiem”. Organizatorzy gwarantują różnorodność zadań, dawkę emocji, a także ciekawy sposób na polepszenie kondycji i sprawności fizycznej. Dodatkowo podczas pokazu treningowego będą konkursy. Będzie można wygrać upominki sportowe oraz wejściówki do klubu Fitness Point.

Początek imprezy „Cross Games w Rzeszowie” o godz. 16:00. Szczegóły i wstępne zapisy pod numerem telefonu: 786 148 551 oraz na miejscu treningu. Zajęcia poprowadzą certyfikowani trenerzy: Maria Olszowy oraz Marek Mackiewicz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: