O kilka dni 4YOU Airlines opóźni sprzedaż biletów na nowe połączenia z Jasionki. Taka informacja pojawiła się na stronie przewoźnika.

17 lipca 4YOU Airlines poinformowało, że od 3 listopada br. z Jasionki uruchamia osiem nowych połączeń: do Brukseli, Dortmundu, Edynburgu, Barcelony, Rzymu, Paryża, Tel Awiwu oraz Mediolanu. Sprzedaż biletów w promocyjnej cenie 47 zł miała się rozpocząć dzisiaj (1 sierpnia).

Pasażerowie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Firma 4YOU Airlines na swojej stronie internetowej zamieściła komunikat, że sprzedaż biletów opóźni się.

„Dla 4YOU Airlines najważniejszy jest komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz obsługi naszych Pasażerów, w tym także wygodne i bezpieczne przeprowadzanie transakcji zakupu naszych produktów. Dlatego, z uwagi na nieprzewidziane i niezależne od nas problemy techniczne, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin rozpoczęcia sprzedaży biletów o kilka dni, za co szczerze przepraszamy” – czytamy w komunikacie.

Przewoźnik zapewnia, że za opóźnienia w sprzedaży biletów bierze „pełną odpowiedzialność”. Deklaruje, że w ramach rekompensaty do wszystkich rezerwacji dokonanych w ciągu pierwszych dwóch tygodni, w cenie usługi, zaoferuje pasażerom bezpłatne ubezpieczenie oraz zwiększony limit bagażu rejestrowanego do 20 kg.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Mamy nadzieję, że to rozwiązanie chociaż w części zrekompensuje Państwu powstałe niedogodności. O uruchomieniu systemu sprzedaży poinformujemy Państwa już niebawem. Do zobaczenia na pokładzie!” – czytamy w komunikacie 4YOU Airlines.

Problemy przewoźnika najprawdopodobniej związane są uzyskaniem przez przewoźnika stosownych zezwoleń na wykonywanie operacji lotniczych. Właścicielem 4YOU Airlines jest znane biuro podróży Alfa Star. Urząd Lotnictwa Cywilnego w komunikacie z 30 lipca poinformował, że ULC rozpatruje wniosek 4YOU Airlines o wydanie Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC).

Ponadto, przewoźnik musi uzyskać koncesję na wykonywanie lotów. Jednym z warunków jej otrzymania jest posiadanie ważnego Certyfikatu AOC. Urząd Lotnictwa Cywilnego twierdzi, że przewoźnik do tej pory o wydanie koncesji nie wystąpił.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama