Grzegorz Miecugow, szef wydawców telewizji TVN24, prowadzący program „Szkło kontaktowe” wystąpi w środę (15 października) z wykładem otwartym w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Spotkanie z Miecugowem odbędzie się w Klubie Akademickim IQ. Wykład „O mediach i nie tylko” dziennikarz rozpocznie o godz. 11:00.

– Zapraszamy studentów, pracowników oraz osoby spoza uczelni. O 13:00 zaś Grzegorz Miecugow spotka się ze studentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna i poprowadzi dla nich zamknięte warsztaty dziennikarskie – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Grzegorz Miecugow to dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy. Studiował na Wydziale Filozofii w Uniwersytecie Warszawskim. W czasach PRL-u pracował jako dziennikarz radiowy. Pracę w radiu rozpoczął w roku 1980 w redakcji lokalnej rozgłośni warszawskiej.

Był prezenterem i wydawcą „Wiadomości” w TVP1. W 1997 roku współtworzył „Fakty” w TVN. Pracował również jako doradca marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. mediów.

Do telewizji Miecugow powrócił w 2001 roku. Prowadził I edycję programu „Big Brother”, współtworzył kanał TVN24, współprowadził program publicystyczny „Szkło kontaktowe”, program „Gościa porannego”. Był też gospodarzem programu „Cały ten świat” i „Inny punkt widzenia”.

Obecnie Grzegorz Miecugow jest szefem wydawców TVN24.

Spotkanie z Miecugowem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje ze środków wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym. Kierunek ten zdobył drugie miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę miliona złotych na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia.

W ramach projektu odbyły się już spotkania z Renatą Kijowską, Marcinem Mellerem oraz Mariuszem Sokołowskim.

4 listopada w Klubie Akademickim IQ wykład wygłosi Mariusz Szczygieł, dziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej, a 6 listopada WSIiZ ponownie odwiedzi Marcin Meller.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama