Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza od środy (1 października) zmiany w kursach linii autobusowych. Związane jest to z prośbami mieszkańców osiedli Błogosławionej Karoliny i Projektant.

Zmiany dotyczą linii nr 2, 6, 10, 16, 21, 36, 40, 42. Na liniach nr 2, 6, 10 i 16 zmianie ulegają godziny odjazdów z przystanków. Trasa linii nr 21 zostaje wydłużona od placu Kilińskiego przez pl. Wolności, Rejtana, Kopisto, Podwisłocze, Kwiatkowskiego, Jana Pawła II, Budziwojską, Poselską do pętli w Przylasku. Linia kursuje w dni nauki szkolnej.

Trasa linia nr 36 zostaje wydłużona do pętli na ul. Bł. Karoliny przez ul. Krakowską i Kotuli.

Zmodyfikowano trasę linii nr 40, która dotychczas z al. Powstańców Warszawy skręcała w Sikorskiego. Po zmianie z Powstańców Warszawy autobusy skręcać będą w Kwiatkowskiego i dalej pojedą Strażacką do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia 42 zostaje wydłużona, tworząc linię okrężną z ul. Błogosławionej Karoliny, Strzelniczą, Krajobrazową, Witosa, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Targową, Szopena, Kilara, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Krakowską, Witosa, Krajobrazową, Strzelniczą do pętli na Bł. Karoliny.

Uruchomiona zostaje nowa linia nr 49, powstała z wyłączenia z linii nr 36 kursów realizowanych z ul. św. Rocha na ul. Przemysłową. Od października będzie wydłużony również kurs linii nr 17. Autobusy będą jechały przez osiedla Bł. Karoliny i Projektant.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama