Reklama

Czy do Rzeszowa jeszcze w tym roku zawita piłka nożna na poziomie I ligi? Trwają rozmowy, by rzeszowski klub wprowadzić na zaplecze ekstraklasy tylnymi drzwiami. 

Wiele wskazuje na to, że licencję na grę w I lidze piłkarskiej Stal Rzeszów kupi od Floty Świnoujście. Tym bardziej, że Flota na swojej oficjalnej stronie w środę poinformowała, że do Rzeszowa wysłała już taką propozycję. Klub ze Świnoujścia nie ma pieniędzy na ropoczęcie rozgrywek nowego sezonu w I lidze.

„Została wysłana uchwała zarządu MKS Flota do klubu Stal Rzeszów SA o gotowości przekazania pierwszoligowej drużyny piłkarskiej klubowi z Rzeszowa” – podaje Flota Świnoujście.  – Uchwała została wysłana, ale umowa nie została jeszcze podpisana – wyjaśnia dyrektor klubu Jarosław Dunajko. – Nadal prowadzone są intensywne rozmowy i to od nich zależy końcowy efekt.

Apel o opamiętanie

Ale piłkarze Floty i sztab szkoleniowy zostali już poinformowani o planie sprzedaży licencji dla Stali Rzeszów. Piłkarze są załamani. – Jeśli naprawdę nie wszystko jeszcze stracone, jeśli jest jakakolwiek iskierka nadziei gorąco apeluję do osób odpowiedzialnych o opamiętanie się – powiedział na oficjalnej stronie Floty Leszek Zakrzewski, kierownik drużyny.

W środę o możliwym kupnie pierwszoligowej licencji od Floty przez Stal Rzeszoów informowały lokalne serwisy, a także największe serwisy sportowe.

„Rozpoczęła się już specjalna procedura. Nabywca licencji Floty będzie musiał pokryć wszelkie zobowiązania finansowe klubu. Trwa próba wyciągnięcia klubu z tej dramatycznej sytuacji w jakiej się znalazł, aby rozpocząć rozgrywki na poziomie pierwszej ligi potrzebne jest około 600 tysięcy złotych. Prawdopodobnie za tydzień wszystko będzie jasne” – informował portal iswinoujscie.pl.

Flota sprzedana?

O odkupieniu pierwszoligowej licencji od Floty Świnoujście przez Stal Rzeszów pisały także sportowe serwisy, m.in. katowicki Sport, Przegląd Sportowy i Sportowefakty.pl. Władze Floty cały czas prowadzą rozmowy ze sponsorami, by w Świnoujściu utrzymać piłkę nożną w I lidze. Na razie nic nie wskazuje na to, by rozmowy zakończyły się pozytywnie.

– Skorzystamy z możliwości sprzedaży licencji – zapowiedział w rozmowie z serwisem Sportowefakty.pl prezes Floty Edward Rozwałka, jeżeli klub nie będzie w stanie przekonać sponsorów i miasta do wsparcia finansowego.

Przegląd Sportowy z kolei cytował anonimowego działacza Floty Świnoujście, który szanse na to, że Flota zagra w sezonie 2014/2015 w I lidze, ocenia na mniej niż 30 procent. Inny lokalny serwis scie24.pl stwierdził, że wszystko jest już właściwie przesądzone. Swój tekst zatytułował „Flota sprzedana!”.

– Zarząd klubu Flota Świnoujście rozpoczął procedurę sprzedaży licencji na grę w pierwszej lidze. Licencję na grę w pierwszej lidze zakupi zatem Stal Rzeszów, która nie utrzymała się w II lidze i musiałaby grać w zreformowanej III lidze – podawał scie24.pl.

Kolejarz nie sprzedał, sprzeda Flota?

Ogromnym zwolennikiem odkupienia przez Stal Rzeszów licencji od Floty Świnoujście jest Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Ferenc wiele miesięcy temu zaangażował się w utworzenie klubu KP Rzeszów. Początkowo mówiło się, że powstanie on na bazie drugoligowego Kolejarza Stróże, ale rozmowy zakończyły się fiaskiem. Podobno Kolejarz swoją licencję wycenił na 1,8 mln zł.

Nowy pomysłem, by Stal Rzeszów wprowadzić do I ligi jest właśnie wykupienie licencji od Floty Świnoujście. W grę wchodzi kwota ok. 600-700 tys. złotych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

  1. Jestem fanem szczecińskiej Pogoni i kibice Floty w zasadzie latają mi koło nosa, bo to dla mnie żadna sztama, jak niektórzy w Szczecinie ich traktują. Ale w kwestii kryzysu, jestem za Wami. Każda fuzja to frajerstwo. Czytam komentarze, że cieszą się janusze z Rzeszowa z 1.ligi „wywalczonej” przy zielonym stoliku. Pajace, co to za awans. Za sezon, dwa wasz KP Rzeszów odda licencję komu innemu i co wtedy powiecie? A gdzie tradycja i honor? Dla was pikników takie pojęcia nie istnieją, w waszym mniemaniu pewnie jestem kibolem, chuliganem, pseudokibicem… nic bardziej mylnego. Dla mnie liczy się awans rok po roku w sportowy sposób. Rok temu jakiś frajer w waszym mieście zaproponował fuzję Stali z Resovią – też pewnie byliście za, choć z kibicowaniem czynnym nie macie nic wspólnego. Takim sprzedajnym piknikom jak wy właśnie powinno się wlepiać dożywotnie zakazy stadionowe, a nie ultrasom co poświęcają swój wolny czas i pieniądze na meczowe oprawy. Z pozdrowieniami dla kumatych z Floty, Stali Rz. – ponad podziałami

  2. o widzisz, nie wiedziałem że tamte kluby też tak zrobiły 🙂 Dobrze będzie teraz widzieć Stal w 1 lidze :> może za niedługo Ekstraklasa ? 😀

  3. a co z ta tradycja stali ,przecież to nie będzie juz stal tylko flota Rzeszów:)I nie życzę sobie by Ferenc dawał na to pieniądze moje bo nie wierze ,ze stali stać na to jak ledwo dograli tamten sezon i licencji nie mają.

  4. zgadzam sie z Toba z punktu sportowego to nie najlepsze ale dla mnie to milowy krok dla rzeszowskiej pilki. Popatrz na Lecha Poznan czy Polonie Warszawe ktorzy tez wykupili licencje i wyszlo im to na dobre 🙂 rzeszowska Stal ma najlepszych wychowankow na podkarpaciu wiec mysle ze to wyjdzie nam na duzy plus

  5. Racja, oczywiście, że z chęcią przyjdę pooglądać, tylko myślałem, że koniecznie trzeba być na czele tabeli (1 lub 2 miejsce) żeby przejść do wyższej ligi a okazuje się że za pieniądze można wszystko:)

  6. to ze kupuja licencje nie znaczy ze nie beda mieli czym grac, beda ! to jest na zasadzie fuzji i pilkarze Floty przechodza do Stali 🙂 nie narzekajcie bo pewnie nie jeden z was chcialby obejrzec pilke w Rzeszowie na wysokim poziomie

Comments are closed.