Stal Rzeszów w nowym sezonie piłkarskim 2014/2015 zagra w I lidze piłkarskiej. Rzeszowski klub licencję kupi od Floty Świnoujście.

To już ostateczna decyzja, choć wydawało się, że zostanie podjęta jeszcze wczoraj, ale na skutek protestów kibiców Floty Świnoujście dzisiaj przeprowadzono rozmowy ostatniej szansy. Władze Floty rozmawiały z władzami Świnoujścia na temat dofinansowania klubu, który znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej.  Rozmowy zakończyły się fiaskiem.

O tym, że licencję na grę w I lidze piłkarskiej kupi Stal Rzeszów poinformowała oficjalna strona Floty Świnoujście.

„I liga jedzie do Rzeszowa. To jest już koniec. 19 lipca 2014 – to najczarniejsza data w historii MKS Flota i jedna z najczarniejszych w powojennych dziejach Świnoujścia. Dziś zgasła ostatnia iskra nadziei – zgaszono światło” – czytamy na stronie Floty.

Sprzedaż licencji przegłosowana

Dzisiaj na nadzwyczajne zarządu Floty przyszli radni Świnoujścia. Klub poinformował, że radni byli skłonni zwołać kolejną sesję Rady Miasta, pod warunkiem, że Flota przedstawi nowe rozwiązania wyjścia klubu z trudnej sytuacji finansowej. Ostatecznie za sprzedażą licencji dla Stali Rzeszów głosowało 7 członków zarządu Floty, trzech było przeciwko.

To oznacza, że w nowym sezonie piłkarskim Stal Rzeszów, która po minionym sezonie spadła do III ligi, w nowym zagra w I lidze piłkarskiej. Kwota kupna licencji nie została ujawniona. Nieoficjalnie mówi się, że gra rzeszowskiego klubu na zapleczu ekstraklasy będzie kosztowała około 600-700 tys. złotych.

Serwis SportoweFakty.pl, powołując się na nieoficjalne źródła, podał, że trenerem Stali Rzeszów ma być Ryszard Kuźma. Pod uwagę brane jest również nazwisko szkoleniowca Floty Tomasza Kafarskiego.

Natychmiastowe ruchy Stali Rzeszów

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O kupnie licencji przez Stal Rzeszów od Floty poinformowano już także na oficjalnej stronie rzeszowskiego klubu.

„W trybie natychmiastowym złożymy na ręce Prezesa Podkarpackiego ZPN Kazimierza Grenia prośbę o wyrażenie zgody przez Zarząd Podkarpackiego ZPNu na połączenie profesjonalnej drużyny piłkarskiej posiadającej licencję na I ligę z drużyną ZKS Stali Rzeszów występująca w III lidze podkarpackiej. W przypadku zgody Zarządu Podkarpackiego ZPN we wtorek zostaną złożone stosowne dokumenty na Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej w celu uzyskania zgody na dopuszczenie Stali Rzeszów S.A. do rozgrywek I ligi piłki nożnej” – czytamy w komunikacie Stali Rzeszów, podpisanym przez prezesa klubu Jacka Szczepanika.

Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego ZPN, zapowiedział, że na niedzielne popołudnie zwołuje nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, a poniedziałek jedzie do Warszawy, by dopiąć resztę formalności. Według Grenia, wtorkowe posiedzenie zarządu PZPN powinno przypieczętować udział Stali Rzeszów w pierwszoligowych rozgrywkach.

Co na to kibice?

Komentarze kibiców na temat kupna licencji przez Stal są podzielone. „Awans przy stole ? Nie dla takich klubów w Polskiej piłce” – pisze jeden z kibiców na Facebooku Stali Rzeszów.

„Coś fantastycznego!!! Oczywiście, że lepiej byłoby uzyskać ten awans na boisku, ale „jak się nie ma, co się lubi to się lubi co się ma…”.  Długo, za długo czekaliśmy na 1 ligę, żeby teraz się z tego nie cieszyć!!! – napisał Piotr.

„Straszna kompromitacja. Pierwsza liga za pieniądze, a jeszcze niedawno nie było wiadomo, czy otrzymamy licencje w ogóle na grę w 3 lidze” – przypomina Michał

„Wstyd dla klubu i wstyd dla kibiców. Sukces kupiony za pieniądze, robienie ze sportu gry biznesowej. Ciekawe tylko, ilu teraz przyjedzie tu grać gości ze Świnoujścia i innych klubów. Nie będzie miejsca dla miejscowych” – uważa Mateusz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama