Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Stanisław Burza otrzymał od FIM „dziką kartę”, uprawniającą go do startu w zawodach FIM Long Track World Championship, które odbędą się w sobotę (28 sierpnia) na stadionie w Rzeszowie.

Tego dnia poznamy medalistów tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Dwóch innych Polaków – Adam Skórnicki i Marcin Sekula – będzie pełniło rolę rezerwowych. 

Stanisław Burza to w tej chwili polski specjalista numer 1 od ścigania się na długim torze. W zeszłym roku zajął trzecie miejsce podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie, gdzie startował także z „dziką kartą”. Teraz pojedzie tam opromieniony sukcesem, jaki odniósł minionej niedzieli w Pardubicach.

Polak był tam trzeci w zawodach FIM Long Track World Championship Challenge, co dało mu awans do przyszłorocznego cyklu rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Pojedzie więc już w nim jako stały uczestnik. Wcześniej jednak czeka go start w Rzeszowie, gdzie wyłonieni zostaną tegoroczni medaliści.

Po pierwszej rundzie w Marmande liderem jest Dimitri Berge, który startował wówczas z „dziką kartą”. Francuz wyprzedził w pierwszym turnieju Holendrów – Romano Hummela oraz Theo Pijpera. Tytułu mistrzowskiego broni Niemiec Lukas Fienhage, który w Marmande zajął 11. miejsce.

Sobotnie zawody w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 13:30. Składać się będą z 15 wyścigów fazy zasadniczej, dwóch półfinałów i finału. Zwycięzca zdobędzie 21 punktów do klasyfikacji generalnej, za drugie miejsce na podium zdobywa się 19 pkt, za trzecie 17, za czwarte – 15, a za piąte 13. 

Lista startowa 2. finału FIM Long Track World Championship

1. Kenneth Kruse Hansen #333 (Dania)

2. Stanisław Burza #15 (Polska) – dzika karta

3. Theo Pijper #115 (Holandia)

4. Bernd Diener #10 (Niemcy)

5. Josef Franc #444 (Czechy)

6. Tomas Hjelm Jonasson #30 (Szwecja)

7. Max Dilger #31 (Niemcy)

8. Romano Hummel #666 (Holandia)

9. Lukas Fienhage #125 (Niemcy)

10. Jesse Mustonen #95 (Finlandia)

11. Martin Smolinski #84 (Niemcy)

12. James Shanes #93 (Wielka Brytania)

13. Zach Wajtknecht #109 (Wielka Brytania)

14. Chris Harris #37 (Wielka Brytania)

15. Hynek Štichauer #86 (Czechy)

16. Adam Skórnicki #16 (Polska) – rezerwa

17. Marcin Sekula #17 (Polska) – rezerwa

Jakie ceny biletów? 

Bilety na FIM Long Track World Championship Final w Rzeszowie można kupować na bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

– Bilety VIP: normalny – 250 zł (miejsce w sektorze VIP, miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków), ulgowy 100 zł (do 18. roku życia, miejsce w sektorze VIP, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków). 

– Trybuna Główna (na linii start-meta): normalny – 40 zł, ulgowy – 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji), dziecięcy – 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w roku 2012 i młodszych)

– Trybuna Wschodnia i Zachodnia – normalny – 25 zł, ulgowy – 15 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji), dziecięcy – 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w 2012 roku i młodszych).

Przygotowano pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby mogą się zgłaszać do 24 sierpnia, pisząc na adres: events@speedwayevents.pl, temat wiadomości „Bilet Długi Tor”. Warunkiem otrzymania wejściówki jest wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunowi. 

Zawody będą rozgrywane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Trybuny mogą być wypełnione w 50 procentach. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: