Zdjęcie: Aleksandra Gorzelak - Nieduży / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Reklama

Zaskoczenia nie było. Stanisław Kruczek ponownie został wybrany na lidera podkarpackich struktur Porozumienia Jarosława Gowina. 

Wybory nowych władz Porozumienia na Podkarpaciu odbyły się w sobotę (5 września) w podrzeszowskim Tyczynie. Na zjazd okręgu nr 23 (rzeszowskiego) partii przyjechał sam jej lider – Jarosław Gowin. W całym kraju aktualnie odbywają się zjazdy okręgowe Porozumienia. Gowin opowiada na nich o trwających rozmowach na temat nowej umowy koalicyjnej w Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie jest jedną z „przystawek” rządu PiS. 

W sobotę wybrano nowe władze Porozumienia na Podkarpaciu. Ponownie na czele regionalnych struktur w okręgu nr 23 stanął Stanisław Kruczek. Jego zastępcami zostali: Janusz Paruzel, Arkadiusz Opoń oraz Artur Burak. Na sekretarza okręgu wybrano Adama Hadława a na skarbnika Waldemara Kotulę. Wybrano także 5 członków zarządu: Andrzeja Marcińca, Kamila Dudzika, Sławomira Serafina, Tomasza Pasternaka i Ryszarda Wisza.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Na sobotnim zjeździe podjęto także dwie uchwały dotyczące prac nad programem Porozumienia oraz wniosków do władz krajowych partii. W uchwale programowej zwrócono uwagę na „konieczność oparcia programu partii na dwóch filarach – nauczaniu katolickiej nauki społecznej oraz wolności gospodarczej”. Ponadto, podkreślono „znaczenie ochrony własności prywatnej oraz wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”.

Jak poinformował Stanisław Kruczek, ważnym elementem programu partii powinno być wzmocnienie roli samorządów oraz wzrostu nakładów na ochronę zdrowia i prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowoczesnych technologii. Program Porozumienia powinien także zwracać uwagę „na znaczenie zachowania tożsamości narodowej oraz ochronę dziedzictwa narodowego wobec procesów unifikacyjnych Unii Europejskiej”.

Stanisław Kruczek przy Jarosławie Gowinie jest od 2013 roku. Obecnie jest członkiem zarządu województwa podkarpackiego, nadzoruje służbę zdrowia w regionie. Ma dobre relacje z hierarchami kościelnymi. To jemu w 1995 roku abp Józef Michalik powierzył misję zakładania oddziałów Akcji Katolickiej. W 2006 roku został radnym powiatu rzeszowskiego z listy PiS, cztery lata później uzyskał reelekcję.

Stanisław Kruczek z PiS rozstał się rok później, w 2011 roku został lokalnym koordynatorem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, ale dwa lata lata później, gdy Jarosław Gowin założył swoją partię Polska Razem (przekształconą w 2017 roku w Porozumienie), to Kruczek postanowił zasilić szeregi gowinowców i stanął na czele partii na Podkarpaciu. 

W 2014 roku Stanisław Kruczek został radnym sejmiku podkarpackiego, był wówczas reprezentantem Porozumienia na liście PiS. W ramach umowy koalicyjnej Kruczek dostał stołek członka zarządu województwa. W 2018 roku ponownie został radnym sejmiku i nadal jest w zarządzie. W 2019 roku startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu. W obu przypadkach bez powodzenia.  

W sobotę odbył się także w Jarosławiu zjazd okręgu nr 22. Tam ponownie prezesem zarządu okręgu wybrany został Tomasz Legeny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: