Stara hala sportowa przy I LO rozebrana. Czas na budowę nowej

Reklama

Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż – komunikuje ratusz. Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie ma być gotowa w przyszłym roku.

 

Zdjęcia: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

Rozbiórka starej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy 3 Maja rozpoczęła się 11 maja br. Prace rozbiórkowe, jak zapewniali miejscy urzędnicy, miały się zakończyć do końca czerwca, prace się jednak wydłużyły. Stary obiekt rozebrano dopiero teraz, o czym w środę (19 października) poinformował Urząd Miasta Rzeszowa.

Nową halę buduje firma Polbud, zarobi ok. 12 mln zł. W środę ratusz zapewnił, że budowa nabiera tempa. – Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż – przekazał Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Nowa hala będzie miała dwa poziomy. Na parterze będzie sala gimnastyczna do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny, które pomieszczą 230 osób. Na tym poziomie będzie też pokój wuefistów, gabinet higienistki i sale do zajęć indywidualnych. Poniżej szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. 

Budynek będzie miał 10 m wysokości i zajmie 1,5 tys. m kw., sala gimnastyczna będzie o wymiarach: 17,70 x 25,50 m. Nowa hala zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I LO. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na pierwszym piętrze. Hala ma być gotowa na nowy rok szkolny 2024/2025.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama