SRDF Clothing – tak nazywa się najlepszy w ostatnim roku startup z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Rzeszowie. Konkurs rozstrzygnięto podczas uroczystej gali w Grand Hotelu Rzeszów.

[Not a valid template]

 

– To daje nam dużo energii i motywacji do działania. Jeśli ktoś poza nami widzi potencjał w tym, co robimy, to jest to dla nas bardzo istotne, by móc się dalej rozwijać – mówi przedstawicielka zwycięskiej firmy Magdalena Kocój.

Startup, który prowadzi razem z Maciejem Czapczyńskim, działa w branży odzieżowej przede wszystkim dla kobiet. Ma w asortymencie 30 fasonów. W ciągu ostatnich miesięcy firma sprzedała ponad 70 procent swojej produkcji.

SRDF to marka odzieżowa oferująca geometryczne, proste formy, które wyglądają dobrze na każdej sylwetce i kobiecie w każdym wieku. SRDF to starannie wyselekcjonowane formy niezbędne w każdej kobiecej szafie, skompletowane stylizacje, a także oryginalne t-shirty i bluzy z autorskimi nadrukami.

SRDF Clothing działa przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Bardzo cenimy sobie niezwykle sprawny, sympatyczny i profesjonalny kontakt z ludźmi prowadzącymi firmy działające w AIP. Możemy np. korzystać z pomocy prawnej. Mamy dostęp do umów, regulaminów i innych materiałów niezbędnych do codziennej pracy – mówi Magdalena Kocój.

Jej firma w nagrodę otrzymała okolicznościową statuetkę.

Pozostałe miejsca

Podczas uroczystej gali finałowej konkursu Startup Roku 2015 nagrodzono również dwie inne firmy. II miejsce zajął EaseByte – startup mający w ofercie budowę i obsługę serwisów oraz mediów społecznościowych, a także szeroką gamę usług związanych z tworzeniem stron internetowych.

III nagroda powędrowała natomiast do firmy Share_Lock, która oferuje rozrywkę w stylu „real game escape room”, czyli pokój zagadek.

Wszystkie startupy otrzymały drobne upominki w postaci albumów o Rzeszowie, książek, portfeli, pendrivów i bonów.

Gala finałowa konkursu Startup Roku 2015 odbyła się razem ze styczniową, a zarazem jubileuszową edycją Startup Mixera, cyklicznych spotkań biznesowych organizowanych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy WSIiZ, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz po raz pierwszy przez Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podczas Startup Mixera odbyła się również debata „Inwestycje w startupy – przyszłość regionu”, podczas której eksperci podjęli próbę sprecyzowania potrzeb młodego biznesu oraz wypracowania najlepszych form wzajemnej współpracy wszystkich środowisk.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli specjaliści z Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego: Edyta Gniazdowska, Adrian Pieńkowski oraz Marcin Seniuk. Podczas swojej prezentacji przedstawili nowy program realizowany przez PARP – „Platformy startowe dla nowych pomysłów”.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama