Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Startup z Rzeszowa, ChallengeRocket.com zwyciężył drugą edycję konkursu w ramach prestiżowej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) w Łodzi. Młodzi przedsiębiorcy mają teraz największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

ChallengeRocket to platforma, promująca rekrutację na stanowiska IT za pośrednictwem konkursów i zadania rozwiązywane on-line. Rzeszowski startup był jednym ze 100 biorących udział w konkursie ABSL Start-Up Challenge i okazał się najlepszy. ChallengeRocket w nagrodę będzie reprezentować Polskę w Londynie w najbliższy weekend.

Jury, reprezentowane przez przedstawicieli jednych z największych światowych korporacji (m.in. P&G, Skanska, Randstad), wyłoniło młody startup technologiczny, który ich zdaniem na największe szansa szansę na współpracę z międzynarodowym biznesem i dokonania prawdziwej zmiany w obszarze rekrutacji w branży IT.

Spółka ChallengeRocket stworzyła platformę pozwalającą na bardziej efektywną rekrutację specjalistów IT. Organizuje m.in. stacjonarne wydarzenia IT (tzw. hackathony), procedury rekrutacji w branży IT są zautomatyzowane, co pozwala na ich skrócenie i obniżenie kosztów.

ChallengeRocket przemawia do programistów ich własnym językiem. Rozwiązywanie zadań to dla osób z branży IT wyzwanie i jednocześnie zabawa. Choć spółka działa na rynku zaledwie kilka miesięcy, może się pochwalić współpracą z takimi klientami jak: bank BZWBK, Fortum, Aljazeera, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, czy miasto Kraków.

Dzięki wygranej w konkursie startup ChallengeRocket.com ma szansę na szeroko zakrojoną współpracę z największymi firmami i globalną ekspansję, na którą liczy. Zwycięzcy zaprezentują się podczas Polish Tech Day już 16. czerwca br w londyńskiej siedzibie Google. W imprezie uznawanej za jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polskie technologie za granicą, wezmą udział przedstawiciele biznesu ze światowych korporacji.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tomasz Florczak z ChallengeRocket mówi, że warto było walczyć. – Konkurs udowodnił, że nasz produkt się podoba, że sektor biznesowy daje nam zielone światło do dalszego rozwoju. Ta nagroda to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku – uważa Florczak.

ChallengeRocket wygrywa niemal wszystkie konkursy na najbardziej innowacyjną młodą firmę w ostatnich tygodniach. Niespełna miesiąc temu, startup zgarnął pierwszą nagrodę w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Konkursy dają nam możliwość na zaistnienie w środowisku naszych potencjalnych klientów i są dla nas szansą na zdobycie zainteresowania usługą jaką świadczymy – podkreślają twórcy pomysłu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama