Zdjęcie: materiały WSPiA

Organizowanie wspólnych przedsięwzięć, konferencji naukowych, staży i praktyk studenckich oraz współpraca przy tworzeniu planów i programów studiów na kierunku „prawo” w WSPiA. To główne założenia porozumienia pomiędzy WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą a Okręgową Izbą Radców Prawnych w Rzeszowie.

Porozumienie podpisali w poniedziałek 4 lipca prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, oraz Bartosz Opaliński, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Porozumienie zakłada, że OIRP będzie np. rekomendować nowe przedmioty, kursy, studia podyplomowe i kierunki studiów, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy.

Uczelnia wspólnie z Izbą Radców będzie organizować praktyki zawodowe dla studentów oraz staże i wolontariat. Dodatkowo obie instytucje będą wspólnie organizować i promować różne projekty, w tym seminaria i konferencje naukowe. Będą także organizować inicjatywy naukowe, kulturalne i społeczne promujące wśród obywateli praworządność.

To nie pierwsza wspólna inicjatywa WSPiA oraz OIRP. Izba jest jednym z partnerów uczelni w prowadzeniu Podkarpackiego Centrum Wsparcia Obywateli. Prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, mówi, że podpisane w poniedziałek porozumienie jest kolejnym etap współpracy uczelni z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Rzeszowie.

– W naszej uczelni od wielu lat pracuje wielu radców prawnych, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie studentom. Teraz mam nadzieję, że nasza współpraca będzie jeszcze mocniejsza. Młodzi ludzie mogą skorzystać z doświadczenia radców – praktyków ucząc się od nich pisania np. pism procesowych – powiedział prof. Jerzy Posłuszny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jego zdaniem, uczelnia jeszcze lepiej przygotuje swoich studentów do dalszej nauki podczas aplikacji radcowskiej.

Bartosz Opaliński, dziekan OIRP w Rzeszowie, jest zadowolony z podpisania porozumienia z WSPiA. – Służymy naszym doświadczeniem i pomocą, ale także chcemy, aby członkowie naszej Izby mogli poszerzać swoje horyzonty podczas różnych przedsięwzięć, konferencji i seminariów naukowych – powiedział dziekan Opaliński.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama