Zdjęcie: Pixabay

Kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń, 60 osób ukaranych mandatami – takie są efekty pracy policjantów z rzeszowskiej komendy miejskiej, którzy w sobotę nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych. 

W sobotę na parkingu przy hali Podpromie około godz. 20:30 zebrało się ok. 100 fanów motoryzacji. Dwie godziny później, 230 uczestników zlotu spotkało się na parkingu przy markecie b1 przy al. Witosa. Później przejechali na ul. Chmury, gdzie zebrało się 150 kierowców, a następnie około 100 kierowców w rejonie Rogoźnicy.

Aby nie dopuścić do nielegalnych wyścigów samochodowych, policjanci masowo zaczęli sprawdzać kierowców. Skontrolowali 76 pojazdów, ujawnili 71 wykroczeń, w tym 52 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Sprawdzili trzeźwość 556 kierowców. Jeden z nich, 46-letni kierowca peugeota, zatrzymany w Jasionce, był nietrzeźwy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci ukarali mandatami 60 osób, a 10 pouczyli. – Do sądu skierują jeden wniosek o ukaranie. Policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych i dwa prawa jazdy – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama