Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Budowa przedłużenia ulicy Wołyńskiej w kierunku ulicy Słoneczny Stok w Rzeszowie rozpoczęta. Strabag wszedł na plac budowy. Do jesieni przyszłego roku powstanie łącznik, który ma ułatwić dojazd do osiedla Kotuli.

Osiedle Kotuli jest jednym z najszybciej rozwijających się w Rzeszowie. Przygotowanych i realizowanych jest równolegle kilka inwestycji, które mają ułatwić kierowcom poruszanie się między osiedlem a centrum Rzeszowa.

Najnowszą, która właśnie rozpoczyna, jest budowa połączenia ulicy Wołyńskiej z ulicą Słoneczny Stok. Jak mówi prezydent Konrad Fijołek, nowa droga obsłuży okoliczne budynki, przy okazji rozładowując nieco ruch w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny.

– Będzie dzięki niej wygodniej, ale także bezpieczniej, bo wybudujemy ją z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – zapowiada prezydent Fijołek.

Przyszła droga ma mieć 700 m długości i 7 m szerokości. Zostanie też zbudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zbiornik retencyjny na ul. Potokowej. Inwestycja będzie kosztować ponad 14,5 mln zł i realizuje ją firma Strabag.

– Duża część prac do wykonania to roboty podziemne, m.in. budowa kanalizacji i zbiornika retencyjnego. Na wykonanie wszystkich robót mamy 16 miesięcy – mówi Marcin Michalewicz, dyrektor rzeszowskiego oddziału firmy Strabag.

Nowa droga powstanie do jesieni przyszłego roku. W kolejnym etapie poprowadzi od ul. Słoneczny Stok do ul. Potokowej. To kluczowa inwestycja, by mogła z kolei ruszyć budowa mieszkań czynszowych na Wołyńskiej. Ma ich być około 850. W pierwszym etapie – 400.

Po sąsiedzku trwa budowa jezdni łączącej ulice Błogosławionej Karoliny z Czudecką i Dynowską. Drogowcy poszerzają także fragment ulicy Wyspiańskiego, w rejonie stacji paliw i hipermarketu b1. 

Kolejna planowana w tym rejonie inwestycja to m.in. połączenie ulicy Wyspiańskiego z ul. Wołyńską oraz nowy układ komunikacyjny pomiędzy ulicami Pańską i Dębicką.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama