Reklama

Policjanci z rzeszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy nie ustępując pierwszeństwa pieszym rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i spowodowali zagrożenia dla uczestników ruchu.

[Not a valid template]

 

W ubiegły wtorek w podobnych okolicznościach doszło do potrącenia pieszej. Również w tym przypadku funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Wykroczenia ujawnili policjanci z wydziały ruchu drogowego patrolujący ulice nieoznakowanym radiowozem. 19-letni kierujący jadąc lewym pasem ruchu ulicy Powstańców Warszawy ominął samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych celem przepuszczenia przechodniów. W chwili omijania samochodu piesi byli już na przejściu zbliżając się do lewego pasa. Policjanci zatrzymali kierującego przy ulicy Emilii Plater.

W innym przypadku kierujący renaultem safrane 35-letni mieszkaniec Boguchwały dwukrotnie naraził pieszych na niebezpieczeństwo. Na ulicy Powstańców Warszawy na wysokości Politechniki nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez jezdnię i już znajdującym się na przejściu. Nim zatrzymali go policjanci popełnił identyczne wykroczenie skręcając w ulicę Podwisłocze, gdzie został zatrzymany.

Z kolei kierujący golfem, 26-letni mieszkaniec Gorlic, na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Warszawy i Hetmańskiej ominął nieoznakowany radiowóz, gdy policjanci zatrzymali się przed przejściem. Kierujący musiał gwałtownie skręcać w lewo, aby uniknąć potrącenia pieszych już wchodzących na przejście. Chwilę później i ten kierujący tłumaczył się ze swojego zachowania.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

– Ponieważ kierujący w rażący sposób naruszyli obowiązujące przepisy oraz stworzyli realne zagrożenie dla pieszych policjanci zatrzymali im prawo jazdy. Wobec kierujących sporządzone zostaną również wnioski o ukaranie do sądu rejonowego. Na szczęście zachowanie kierujących nie doprowadziło do wypadku – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=lnLr96lisuU

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

Comments are closed.