Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Czego potrzebuje podkarpacka młodzież? Tego dowiecie się w najbliższy piątek (15 października) w rzeszowskim Urban Labie. 

Spotkanie w Urban Labie ma być podsumowaniem zdalnych konsultacji Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, które odbyły się w miniony wtorek. Wzięło w nich udział 3,5 tysiąca młodych mieszkańców Podkarpacia.

– Celem konsultacji jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej – wyjaśnia Damian Izbicki z Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. 

Podczas piątkowego wydarzenia w rzeszowskim Urban Labie (ulica 3 Maja 13, I piętro) zostaną przedstawione postulaty młodych ludzi.

Przewidziano też dyskusję w siedmiu tematach: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport, ekologia i klimat oraz Polska w UE.

Spotkanie przedstawicieli młodego pokolenia oraz uczestników i moderatorów konsultacji strategii dla Podkarpacia rozpocznie się o godz. 14:00. Spotkanie potrwa do dwóch godzin.  Z uczestnikami połączy się Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama