Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Urządzenie ufundował producent takiego sprzętu. To amerykańska firma, która dowiedziała się, że rzeszowscy strażnicy za darmo pomagają kierowcom, gdy ci mają problem z uruchomieniem auta.

Pierwsze urządzenie do ładowania akumulatorów strażnicy miejscy kupili na początku grudnia. Wtedy też zdecydowali, że nie będą używać go tylko na własne potrzeby, ale także pomagać mieszkańcom Rzeszowa. Do tej pory byli wzywani kilkadziesiąt razy.

Od czwartku, 23 grudnia, funkcjonariusze SM mają dwa urządzenia rozruchowe. Nowe, NOCO BOOST GBX75 dostarczyła firma z Dębicy.

– Amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów – mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie. – Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom – dodaje Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników miejskich, dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70. Na miejsce przyjeżdża patrol z urządzeniem i uruchamia auto.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama