Zdjęcie: Rowery.Rzeszow.pl
Reklama

Sześć nowych umundurowań, do tego czapki, skarpetki, buty… Na takie nowe elementy w swoim umundurowaniu będą mogli liczyć rzeszowscy strażnicy miejscy pod koniec sierpnia.

Strażnicy miejscy znów będą uzupełniać swoją garderobę. Takie elementy jak m.in. buty letnie, skarpety, czy koszule zużywają się na tyle szybko, iż trzeba je wymieniać co roku. Z kolei buty zimowe, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Rzeszowa, wymienia się co dwa lata, mundury co trzy, kurtki co cztery, a czapki co pięć. Ich “termin ważności” również się skończył i trzeba kupić nowe.

– Wolimy ogłosić zapytanie ofertowe i hurtem zamówić odpowiednie elementy garderoby dla strażników. W pobliżu nie ma odpowiedniego sklepu, w którym mogliby oni zrobić odpowiednie zakupy. Pewnie by z tym zwlekali, a efekt byłby taki, że chodziliby w nieestetycznej odzieży – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W tym roku miasto, oprócz butów, skarpet, czy koszul, dodatkowo musi zamówić sześć pełnych kompletów umundurowania – galowe i bojowe dla nowych strażników.

Na odnowienie umundurowania strażników miejskich miasto planuje wydać nieco ponad 20 tys. zł. Nowa odzież trafi do strażników pod koniec sierpnia. Obecnie w straży miejskiej pracuje 60 osób, z czego czwórka z nich to pracownicy cywilni.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Już dawno powinno się zlikwidować ten pseudotwor. Banda nic nie przydatnych parkingowych, którzy jak zobaczą że na mieście się coś dzieje to mają rekord na setkę w drugą stronę. Zbieramy podpisy wystroić z tego miasta ta szarańcze!

  2. Ale idzie do zimy i wskazane by było kupienie od razu : kalesonów, podkoszulków ,zimowych skarpet ,odpowiednich czapek jak kupowac to od razu wszystko- cały komplet

Comments are closed.