Zdjęcie: Arkadiusz / Czytelnik Rzeszów News

7 odholowań samochodów, trzy mandaty i w sumie sześć blokad na koła – to bilans wtorkowego „polowania” Straży Miejskiej w Rzeszowie na kierowców, którzy źle parkują samochody. 

Straż Miejska znowu w akcji, o czym poinformował nas Arkadiusz, Czytelnik Rzeszów News. Tym razem we wtorek przed południem przy ul. Orzeszkowej i ul. Siemiradzkiego odholowano 7 samochodów oraz wypisano trzy mandaty kierowcom, którzy zdążyli pojawić się na miejscu. Ponadto, funkcjonariusze założyli po 3 blokady na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów przy ul. Śniadeckich i Okulickiego.

Powody ukarania kierowców wciąż są te same – parkowanie przy chodnikach w taki sposób, że pieszy nie mógł przejść. – W skrajnych przypadkach dla pieszego na chodniku pozostawało 20-50 cm na przejście, mimo, że powinno być co najmniej 1,5 metra. Jeśli zaś chodzi o ul. Okulickiego, tu kierowcy parkowali na ścieżce rowerowej – mówi nam Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Zdjęcie: Arkadiusz / Czytelnik Rzeszów News

Akcja strażników miejskich trwa od minionej środy (10 lipca). Przez tydzień wydali 21 decyzji o odholowaniu źle zaparkowanych pojazdów, z czego fizycznie na parking Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów przy ul. Leszczyńskiego trafiło 17, z czego 9 kierowców ukarano mandatami, reszta została pouczona. – W pozostałych czterech przypadkach kierowca zdążył pojawić się przed odholowaniem pojazdu – wyjaśnia Marek Kruk.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mandat za nieprawidłowe parkowanie wynosi od 100 zł do 300 zł. Koszty administracyjne związane z odholowaniem samochodu wynoszą 440 zł. Strażnicy na źle parkujących kierowców „polują” co najmniej raz w tygodniu, a czasem częściej, jeśli dostają zgłoszenia od mieszkańców. W środę (17 lipca) będzie można ich spotkać w okolicach ul. Targowej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama