W Rzeszowie spłonął kamper, 3 auta nadpalone. Straty na ok. 40 tys. zł [VIDEO, FOTO]

0

Co było przyczyną niedzielnego pożaru w Rzeszowie kampera marki Citroen Caravan? – na to pytanie szukają odpowiedzi policjanci. W akcji gaszenia pojazdu brało udział siedmiu strażaków.

 

Strażacy o pożarze kampera (samochód turystyczny) zostali powiadomieni kilka minut po godz. 18:00. 

– Kamper był zaparkowany przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i ul. Mikołajczyka. Nikomu nic się nie stało. Nie ma osób poszkodowanych. Pożar został już ugaszony – mówią nam rzeszowscy strażacy.

Świadkiem pożaru był Michał Miąsik, Czytelnik Rzeszów News, który przesłał nam nagranie.

– O godz. 17:51, jadąc drogą przy ul. Wyzwolenia 21 w Rzeszowie, zobaczyłem z drogi mały płomień na parkingu. Postanowiłem to sprawdzić. Po przybyciu na miejsce zastałem już palący się kamper, oraz właściciela pojazdu, który próbował odłączyć butlę gazową, jednak płomień bardzo szybko się rozszedł. Pomimo starań, nie starczały nam podręczne gaśnice z aut podawane przez innych kierowców – relacjonuje Michał Miąsik.

To właśnie on wezwał straż pożarną oraz policję. Na miejscu zdarzenia byli policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny pożaru.

– W wyniku pożaru kampera, nadpaleniu uległy jeszcze trzy inne pojazdy zaparkowane w pobliżu – dodają policjanci. Nie wykluczają, że kamper został podpalony.

– Pojazd spłonął praktycznie doszczętnie. Jest nie do odtworzenia. Straty powstałe w wyniku pożaru wstępnie oszacowaliśmy na ok. 40 tys. zł – mówią strażacy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama