Strażnicy miejscy wręczyli bezdomnym świąteczne paczki [ZDJĘCIA]

0
Reklama

18 bezdomnych w Rzeszowie otrzyma przedświąteczną pomoc. Wręczają je rzeszowscy strażnicy miejscy.

 

Strażnicy wręczają bezdomnym przedświąteczne paczki od kilku lat. Odwiedzają działki, pustostany, sprawdzają krzaki, w których bezdomni stawiają namioty. Paczki przygotowuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

W środę strażnicy odwiedzili tereny przy ulicach Lubelskiej, Skrajnej, Łukasiewicza a także obrzeża rzeszowskiego zalewu. Na ul. Lubelskiej dwóch mężczyzn stworzyło budynek z dykty, ocieplili go kołdrami, mają prowizoryczną kuchnię i łazienkę.

– W tym roku przedświąteczna pomoc trafi do 18 bezdomnych. W paczkach jest olej, kasza, cukier, konserwy, słodycze, odzież, koce, kołdry – mówi Jadwiga Jabłońska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Strażnicy będą wręczać paczki bezdomnym jeszcze w czwartek. – Wielu z nich pomoc od nas otrzymuje od kilku lat, wiedzą, że mogą się nas spodziewać – dodaje Jabłońska.

Informacje o osobach, które potrzebują pomocy, można zgłaszać do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Całodobowo działa numer 987. Pod tym numerem można też uzyskać informacje, jakie i gdzie pomocy udzielają ośrodki.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: