Zdjęcie: materiały prasowe

„Pejzaż osobisty” – to tytuł wystawy autorstwa Barbary Hubert. Jej prace można zobaczyć w Strefie Kultury Centrum Handlowego Plaza Rzeszów.

Na „Pejzaż osobisty” składają się obrazy powstałe w ciągu ostatniego roku. Przedstawiają fragmenty odwiedzanych przez Barbarę Hubert miejsc, m.in. Jezioro Solińskie, polskie morze. Nie jest to jednak dosłowny reportaż malarski widzianych terenów. To impresja — wrażenie, jakie na autorce zrobiły ujrzane widoki.

– To obrazy – powidoki – zapamiętane i przetworzone przez moją wyobraźnię – mówi Barbara Hubert. 

Artystka ukończyła studia na ASP w Krakowie w 1999 r. Pierwsze trzy lata studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, a następnie w pracowni prof. Leszka Misiaka, gdzie uzyskała dyplom. Hubert mieszka i tworzy w Rzeszowie. Jest autorką 33 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych.

Źródłem inspiracji w jej twórczości jest szeroko pojęta natura. Barbara Hubert wielokrotnie była nagradzana za swoją twórczość, m.in. podczas Biennale Związku Polskich Artystów Plastyków, konkursu „Obraz, rzeźba, grafika roku”, otrzymała też Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa. Została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wystawę Barbary Hubert można oglądać w Strefie Kultury w godzinach otwarcia Plazy. Stefa ta działa od listopada 2019 r. Od tego czasu odbyło się tam kilka wernisaży, warsztatów i spektakli. Strefa jest dostępna bezpłatnie. Klienci Plazy poznają najlepsze prace młodych, zdolnych artystów wywodzących się z naszego regionu.

Przez wakacje Strefa Kultury służyła najmłodszym, organizowano tam półkolonie dla dzieci. Teraz wróciła z kolejną wystawą Barbary Hubert „Pejzaż osobisty”. To już kolejna wystawa Hubert w Plazie. W marcu br. prezentowała „Świat równoległy” 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama