Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Strefa pieszo-rowerowa w Rzeszowie została poszerzona o fragmenty ulic Mickiewicza i Joselewicza. Przejazd dla samochodów blokują donice z kwiatami. 

W maju informowaliśmy, że strefa pieszo-rowerowa w centrum Rzeszowa powiększyła się o odcinek ulicy Mickiewicza (od jej skrzyżowania z ulicą Joselewicza do Rynku), i że ulica Joselewicza stała się jednokierunkowa. Zmiany miały posłużyć rzeszowianom i restauratorom, którzy otrzymali więcej przestrzeni na ogródki letnie. 

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował jednak, że część ulicy Joselewicza zostanie zupełnie wyłączona z ruchu – chodzi o jej odcinek od skrzyżowania z ulicą Przesmyk do ulicy Mickiewicza.

Oznacza to, że zarówno z ulicy Mickiewicza w kierunku ulicy Króla Kazimierza, jak i z ulicy Króla Kazimierza w kierunku ulicy Mickiewicza przejazdu nie ma. 

– Otwarty pozostaje fragment ulicy Joselewicza od strony ulicy Króla Kazimierza, tak by kierowcy mogli dostarczać towar w rejon ulicy Przesmyk – informuje Artur Gernand z biura prasowego magistratu. 

Donice na straży

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Przejazd dla samochodów osobowych blokują na skrzyżowaniu ulic Joselewicza z Przesmykiem trzy donice z kwiatami. Podobne w poniedziałek rano ustawiono na ulicy Mickiewicza na wysokości Teatru Maska (także trzy). Towarzyszą im znaki informujące o zakazie ruchu samochodowego.

– Projekt był właściwie bezkosztowy. Donice i kwiaty pochodzą z zasobów Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pozostawała jedynie kwestia ich przestawienia – mówi Artur Gernand. 

Zabezpieczenia w postaci donic z kwiatami i zmiana organizacji ruchu na ulicy Joselewicza to efekt środowego spotkania prezydenta Konrada Fijołka z restauratorami, Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych i Miejską Administracją Targowisk i Parkingów. 

– Ustalono podczas niego, że należy szybko powiększyć strefę pieszo-rowerową – przekazuje Gernand. – Następnie w ciągu kilku dni sporządzono projekt organizacji ruchu, który zatwierdziła m.in. policja – dodaje. Na ulicy Joselewicza powstają właśnie kolejne ogródki letnie. 

Więcej stref bez samochodów

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W ratuszu słyszymy, że są pomysły na to, by wyłączyć z ruchu samochodowego kolejne ulice w centrum. Prezydent ma rozważać zamknięcie ulicy Mickiewicza od Rynku aż do ulicy Gałęzowskiego. 

Przypomnijmy, że pierwszą decyzją Konrada Fijołka jako prezydenta było zakazanie parkowania przed ratuszem

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama