Reklama

To będzie fundamentalna zmiana w funkcjonowaniu naszego Miasta.

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nie mam także złudzeń, że od razu uda się nam to zrobić najlepiej, jak to możliwe. Jej zasady musimy uchwalić tak, aby strefa mogła zacząć działać od 2. stycznia 2016 r.

Ale żeby zoptymalizować przyjmowane rozwiązania, potrzebna jest publiczna dyskusja. Dlatego już teraz, nawet przed jego przeczytaniem, przedstawiam projekt uchwały o strefie, jaki – z prośbą o jego rozpatrzenie na sesji 17. listopada – wpłynął dzisiaj rano do Rady Miasta.

Zapraszam do dyskusji i liczę na konstruktywne opinie.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. i kto będzie liczył tą godzinę? Strażak będzie stał z zegarkiem przy każdym samochodzie? Zaraz znajdą się cwaniacy, którzy cały dzień będą stali “tylko godzinę”. A zaparkować dalej nie będzie gdzie. Po prostu wprowadzić możliwość zapłacenia wielokrotności 10 minut i tyle.

  2. W jednej i drugiej strefie powinna być także stawka do pół godziny, tak jak jest to w innych miastach. Czasem zachodzi potrzeba zaparkowania na chwilę.

  3. Dlaczego mieszkańcy centrum są karani za to, że w nim mieszkają?! Dziś standardem jest, że w rodzinie mąż ma swój samochód, a żona swój i nie jest to wcale “bogactwo”, za które ta rodzina ma być karana. Podmiotem powinna tu być każda zameldowana osoba, a nie gospodarstwo domowe. Jeśli ktoś ma duże mieszkanie, w którym żyją 2-3 pokolenia i każdy ma swój samochód, to ma być tak samo traktowany jak kawaler mieszkający w kawalerce i posiadający np. 2 samochody? Opłata jak za pierwszy samochód powinna dotyczyć każdej zameldowanej osoby, a nie mieszkania!

Comments are closed.