Dwóch braci i ich ojca zatrzymali krośnieńscy policjanci po domowej awanturze. Starszy brat strzelał do młodszego z pistoletu pneumatycznego.

Policji z komendy w Krośnie zostali wezwani do miejscowości Pustyny, gdzie miało dojść do awantury pomiędzy pijanymi braćmi w wieku 25 i 33 lat. Funkcjonariusze ustalili, że podczas picia alkoholu bracia się pokłócili. Starszy wyjął pistolet pneumatyczny i zaczął strzelać do młodszego brata.

Zaatakowany 25-latek wybiegł z domu po pomoc do sąsiedniego budynku. Po chwili wrócił z ojcem. We dwóch obezwładnili 33-latka.

W trakcie interwencji policjanci znaleźli w domu i garażu karabiny i pistolety pneumatyczne, oraz elementy broni palnej oraz 53 sztuki amunicji różnego kalibru bez wymaganego zezwolenia. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani. W organizmach mieli od promila do prawie 3 promili alkoholu.

Bracia i ich 58-letni ojciec zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu i złożeniu wyjaśnień 25-latek został zwolniony. Zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia usłyszeli ojciec i jego starszy syn. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama