Reklama

21 Brygada Strzelców Podhalańskich obchodziła dzisiaj (23 maja) 21 rocznicę powstania. Pokaz sprzętu wojskowego i defilada cieszyły się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców Rzeszowa, którzy świętowali wraz z jednostką.

[Not a valid template]

 

Z okazji 21 rocznicy powstania 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odbył się Dzień Otwartych Koszar. Był okazją do obejrzenia sprzętu wojskowego, defilady i paradnej musztry.

– Nasza przeszłość, mimo że krótka, stanowi bogaty przekrój różnorodnych żołnierskich doświadczeń. Udział brygady w licznych misjach pokojowych – w Libanie, Albanii, Bośni i Kosowie – potwierdził profesjonalizm i zdolności bojowe – mówił płk Wojciech Kucharski, dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. – Trudne sprawdziany i obecność żołnierzy Brygady w 5. i 10. zmianie międzynarodowych sił stabilizacyjnych w Iraku oraz 6. i 13. zmianie w Afganistanie pokazały kunszt podhalańczyków w żołnierskim rzemiośle – przekonywał płk Kucharski.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obchody rocznicowe rozpoczęły się uroczystym apelem przeprowadzonym zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Wziął w nim udział generał broni pilot Lech Majewski, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Podczas apelu zostały nadane tytuły „Honorowego Podhalańczyka” oraz wyróżnienia dla jednostki.

Po apelu odbył się pokazy musztry paradnej, oraz „Piknik Wojskowy”. W koszarach przy ul. Langiewicza można było zobaczyć nie tylko pojazdy wojskowe, typu czołgi czy honkery, ale także karabiny, moździerze i pocisk spike.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama