Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Do akcji pomocy obywatelom Ukrainy dołącza rzeszowskie Collegium Humanum. 

Studenci Collegium Humanum, widząc bandycki napad Rosji na Ukrainę, postanowili pomóc naszym wschodnim sąsiadom. W listach do Rzeszowa z miast partnerskich na Ukrainie, Ukraińcy apelują m.in. o materace, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, baterie, latarki, świece, środki medyczne i opatrunkowe.

Przedmioty te można przywozić do siedziby Collegium Humanum (ul. Miłocinska 46A) – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-17:00 oraz w weekendy, w godzinach 11:00-17:00. Teraz na granicę najbardziej potrzebne są woda w małych butelkach, chleb krojony, słodycze, soczki Kubusie, musy owocowe, pampersy.

– Musimy stanąć po stronie tych, którzy stali się ofiarami perfidnego ataku ze strony furiata i tyrana [Władimira Putina] – mówi Sebastian Krauz, przewodniczący Prezydium Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Collegium Humanum.

W Collegium Humanum zbierane są również między innymi:

– Folie termiczne

– Śpiwory

– Karimaty (pokryte folią)

– Płaszcze przeciwdeszczowe

– Środki higieniczne: pasty do zębów, szczoteczki do zębów, żele do mycia ciała, szampony, podpaski, pieluchy (również dla dorosłych)

– Grzebienie

– Bielizna termiczna: damska, męska, dziecięca (nowa w opakowaniu)

– Ręczniki papierowe

– Ręczniki z mikrofibry

– Przybory kuchenne wielokrotnego użytku: głębokie talerze, łyżki, widelce, noże, kubki wykonane z silikonu lub plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywnością

– Środki do dezynfekcji

– Maseczki wielokrotnego użytku, maseczki jednorazowe

– Żywność, tzw. suchy prowiant, np. ryż, kasza, makaron, konserwy, cukier, batony energetyczne, płatki śniadaniowe

– Woda butelkowana

– Zapałki

– Baterie

– Latarki

– Świece

– Indywidualne apteczki pierwszej pomocy

– Bandaże, zestawy opatrunkowe

Dodatkowo wraz z Caritasem Diecezji Rzeszowskiej, prowadzona jest zbiórka pieniędzy do puszek. Pieniądze zostaną wydane na żywność, środki higieniczne, koce, śpiwory, materace czy kuchnie polowe oraz wsparcia ukraińskiej ludności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama